Naslovna Niš Radnički preokretom protiv Voždovca nastavio seriju pobeda

Radnički preokretom protiv Voždovca nastavio seriju pobeda

0
foto Radnički Niš

Fudbaleri Radničkog iz Niša nastavili su seriju pobeda. Posle preokreta su slavili protiv Voždovca rezultatom 2:1.

Radničkom je svaki bod vrlo važan, s obzirom na to da se bore za opstanak, a Voždovac je bio dobra prilika za to, jer „Zmajevi“ ne znaju za pobedu već deset mečeva u kojima su skupili samo dva boda.

Prvo poluvreme je bilo ujednačeno, ali je Voždovac ipak prvi stigao do gola. Kolarević je odlično iskoristio dodavanje Đuričića i savladao čuvara mreže Radničkog Stevanovića u 24. minutu meča. Slavlje beogradskog tima nije trajalo dugo, s obzirom na to da je Vanja Ilić izjednačio u 28. minutu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo mnogo prilika, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Na poluvremenu je trener domaćih uveo Stefana Vukića u igru i to se ispostavilo kao pravi potez, jer je fudbaler Radničkog posle samo tri minuta na terenu postigao gol za potpuni preokret. Bez obzira na vođstvo, Radnički je nastavio sa napadima odmah posle drugog gola, ali nisu uspeli da iskoriste prilike i osiguraju trijumf.

Strepeli su u Radničkom do samog kraja, ali su na kraju uspeli da ubeleže treću pobedu u nizu.

Radnički sada zauzima 10. mesto sa 32 boda i nalazi se u dobroj situaciji pred plej-aut i borbu za ostanak u najvišem rangu srpskog fudbala.