Naslovna Niš Partizan NIS rutinski do plasmana u polufinale Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća

0

Gradski Portal 018 – 16.02.2018

PARTIZAN NIS – ZLATIBOR 67:54 (17:14, 15:16, 21;8, 14:16)
U poslednjem četvrtfinalnom duelu Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća, Partizan NIS je, prema očekivanjima, nadigrao Zlatibor iz Čajetine i postao poslednji polufinalista. Crno-beli će u subotu od 21.00 sat igrati protiv Mega Leksa za plasman u veliko finale.

Ekipa Zlatibora dobro se držala u prvoj četvrtini i nije dozvoljavala crno-belima da se odlepe zahvaljujući preciznim šutevima za tri poena, pa je posle deset minuta igre bilo 17:14 za Partizan.

Zlatibor je odlično otvorio drugu deonicu trojkama Gudžića i Veličkovića i poveo 20:17 u 13. minutu. Međutim, tim iz Humske je brzo uspostavio ravnotežu i serijom 9:0 poveo 26:20. Ipak, ekipa iz Čajetine se nije dala i nastavila je da pogađa trojke, pa je na poluvrmenu bilo 32:30 za crno-bele.

Partizan je na startu treće četvrtine pojačao odbranu, pa su Marinković i Veličković kažnjavali greške Zlatibora i u 28. minutu je posle serije 17:0 bilo 49:32 i tada je već sve bilo rešeno.

U poslednjoj četrvtini Partizan je nastavio u istom ritmu i rutinski obezbedio plasman u polufinale.

Kompletnu statistiku sa meča možete videti na ovom linku

Vanja Guša, trener Zlatibora

Čestitam Partizanu na pobedi… Nismo igrali u skladu sa mogućnostima samo u trećoj četvrtini, kada je Partizan pokazao svoj kvalitet. Generalno, bilo bi neskromno da kažem da sam nezadovoljan, dobili smo dve četvrtine i to je neki zalog za budućnost, da iz toga crpimo motive…

Nenad Čanak, trener Partizana NIS

Nisam najzadovoljniji večerašnjom utakmicom, jedina dobra stvar je plasman u polufinale. U prvom poluvremenu Zlatibor nas uveo u svoj ritam, znaju da igraju i sve vreme sam tražio da ih ne potcenimo… U drugom poluvremenu smo pojačali odbranu i trčali kontranapade koji su nam nedostajali u prve dve četvrtine. Postoji određena razlika u kvalitetu, što se videlo. Čestitam Zlatiboru, imaće šta da kažu u Super ligi. Polufinale sigurno neće biti lako, igramo protiv Mege koja ima kvalitet i ne treba da nas zavara poslednja utakmica sa njima u ABA ligi. Poznavajući kolegu Milojevića, sigurno će motivisati ekipu. Očekujem utakmicu u kojoj ćemo morati da damo sto odsto mogućnosti ako želimo da pobedimo.