Naslovna Niš Mega Bemaks treći polufinalista Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća

Mega Bemaks treći polufinalista Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća

0

Gradski Portal 018 – 16.02.2018

MEGA BEMAKS – DINAMIK 94:79 (18:18, 35:19, 26:23, 15:19)
U trećem četvrtfinalnom meču Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća Mega Bemaks je pobedila Dinamik i obezbedila plasman u polufinale, gde će u subotu od 21.00 igrati sa boljim iz meča Partizan NIS – Zlatibor.

Uvodni minuti doneli su prilično izjednačenu igru, o čemu govori i rezultat na kraju prve deonice – 18:18. U drugoj četvrtini, Mega je pojačala ritam i kaznila nekoliko grešaka Dinamika, pa je u 17. minutu povela 40:27, a dva minuta kasnije i sa „plus 16“ – 48:32. Na veliki odmor Mega je otišla sa 16 poena viška – 53:37.

I u drugom poluvremenu Mega je potpuno kontrolisala rezultat i dešavanja na terenu. Ekipa trenera Dejana Milojevića sve vreme je držala dvadesetak poena prednosti, a Dinamik je samo jednom prišao na „minus 16“.

Ekipa Mega Bemaksa rutinski je privela meč kraju i zasluženo ide u polufinale.

Kompletnu statistiku sa meča možete videti ovde

Miroslav Nikolić, trener Dinamika

Velika je razlika između jadranaca i ekipa iz naše lige… Mega je večeras pokazala da je i mentalno i atletski, da je svuda bolja. Nametnuli su nam svoju igru, borbenost, trčanje, nismo mogli da ih pratimo duže od 15 minuta. Zasluženo su pobedili, a nama ostaje da se dalje razvijamo i rastemo. Želim sreću Megi u nastavku takmičenja.

Dejan Milojević, trener Mega Bemaksa

Dobro smo pripremili utakmicu, Dinamik nas je prošle godine pobedio u domaćem prvenstvu, pokazali su i ove sezone da mogu svakog da pobede. Jesmo realno kvalitetniji, ali moramo da budemo maksimalno angažovani da bismo ih nadigrali. Imali smo 21 skok više od protivnika, igraćemo mnogo utakmica ove sezone sa Dinamikom i verujem da će biti mnogo teže nego što je bilo danas.