Naslovna Niš Večiti derbi za kraj

Večiti derbi za kraj

0

Gradski Portal 018 – 18.02.2017

Košarkaši Partizana “osvetili” su se za prošlogodišnji poraz u finalu Kupa Radivoja Koraća i rezultatom 77:65 plasirali su se u finale Kupa, gde će snage odmeriti sa svojim večitim rivalom, ekipom Crvene zvezde.

U poslednjem duelu četvrt-finala snage su odmerili košarkaši Partizana i Mega Leksa. Partizan je konkretnije otvorio meč i odmah na startu napravio seriju 8:0. Košarkaši Mega Leksa prve poene postigli su tek nakon 4 minuta igre. Do kraja prve deonice, Mega je uspela koliko-toliko da se vrati u igru, tako da je na kraju prvih 10 minuta rezultat bio 20:14.

Druga četvrtina počela je trojkom Ognjena Jaramaza, nakon skoro 2 minuta igre, sličan početak kao i u prvoj četvrtini, dugo se čekalo na prve poene. Ubrzo nakon toga, Mega odličnom odbranom i odličnim napadima uspeva da smanji prednost Partizana iz prve četvrtine. A nakon 3 minuta bilo je nerešen 24:24. Na kraju prvog poluvremena, rezultat je bio na strani Partizana. Na odmor se otišlo rezultatom 39:36.

Nakon 15 minuta pauze, utakmica je nastavljena, a Partizan je krenuo ofanzivno i dominantno. Dopustili su igračIma Mega Leksa da postignu svega 2 poena za 4 minuta igre i povećali svoju razliku na 9 poena. Do kraja četvrtine mogla se videti zanimljiva košarka i odlična odbrana i jednih i drugih. Četvrtina je završena vođstvom Partizana 62:49, a svoju prednost nisu ispuštali od samog starta meča.

U poslednjih 10 minuta meča ušlo se sa dosta pozitivne tenzije, jer razlika nije bila toliko nedostižna. Partizan je i ovu četvrtinu otvorio prvi poenima, na koje se, kao i u prethodnim deonicama, dosta čekalo. Odlična utakmica, a kvalitetnom igrom Partizan je slavio rezultatom77:65  i zakazao novi večiti derbi u nedelju od 21 sat.