Naslovna Niš Radnički Niš remijem završio osnovni deo sezone, sledi borba u plej-autu

Radnički Niš remijem završio osnovni deo sezone, sledi borba u plej-autu

0
Novi Pazar - Radnički Niš
Novi Pazar - Radnički Niš foto: Radnički Niš

U poslednjem kolu regularnog dela Super lige Srbije, „Radnički“ Niš je odigrao nerešeno sa ekipom „Novog Pazara“, iako je vodio u dva navrata. Konačan rezultat u poslednjem 30. kolu osnovnog dela takmičenja je bio 2:2.

Nišlije su stigle do prednosti golom Stefana Vukića u osmom minutu, a izjednačio je Mihajlo Petković u 32. minutu.

Gosti su opet poveli u 50. minutu pogotkom Jusufa Bamidelea iz penala, da bi konačan rezultat u 85. minutu postavio Adem Ljajić, takođe posle kaznenog udarca sa 11 metara.

Meč na Gradskom stadionu u Novom Pazaru pratilo je oko 1.500 gledalaca.

Nakon ovog remija „Radnički“ je osnovni deo prvenstva završio na 11. poziciji sa 33 boda, dok su Pazarci na devetom mestu sa 36 bodova.

Niške fudbalere očekuju mečevu u plej-autu. Pred borbu za opstanak u ligi „Radnički“ se nalazi u lagodnijoj situaciji nego pre izvesnog vremena, zahvaljujući boljim rezultatima u samoj završnici ovog dela sezone.

Prvi meč u plej-autu „Radnički“ igra 20. aprila protiv „Radnika“ iz Surdulice, koji je ubedljivo na poslednjem mestu.