Naslovna Niš Karatisti „Niša“ osvojili srebro i bronzu sa Prvenstva Srbije

Karatisti „Niša“ osvojili srebro i bronzu sa Prvenstva Srbije

0
Karate klub Niš proglašenja

Prava žetva medalja niških karatista na najvažnijem takmičenju u sezoni. Na Prvenstvu Srbije za seniorke i seniore u katama i borbama. Borci Karate kluba „Niš“ u Čačku su osvojili bronzu i srebro, dok je KK „Elid“ u Niš doneo dve bronze.

U vikendu za nama KK „Niš“ je imao tri predstavnika na najjačem takmičenju u Srbiji. Katarina Đorđević je u borbama u kategoriji do 55 kg osvojila srebro, a Stefan Stanojević je u borbama u kategoriji do 60 kg osvojio bronzu.

Kristina Đorđević je u kategoriji do 68 kg osvojila peto mesto, nakon poraza u meču za bronzu.

„Osvojiti dve medalje na seniorskom je san svakog kluba u državi, da znate. Ipak, kao trener, nisam zadovoljan jer naši sportisti Kaća i Stefko imaju kvalitet za zlato, ali se jednostavno nisu snašli dovoljno dobro kad je trebalo. Kristina je još uvek juniorka, nema 18 godina, tako da njeno vreme tek dolazi“, izjavio je trener Dragan Đorđević.

Na istom takmičenju, ali u katama, još jedan niški klub je bio uspešan. KK „Elid“ je u Niš doneo dve bronze, jednu ekipnu, a za drugu se pobrinuo Andrija Stanković u pojedinačnoj kategoriji.