Naslovna Niš Partizan u polu-finalu, utakmica zamalo da se igra bez prisustva publike

Partizan u polu-finalu, utakmica zamalo da se igra bez prisustva publike

0

Gradski Portal 018 – 17.02.2017

Košarkaši Partizana poslednji su polu-finalisti na ovogodišnjem Kupu Koraća u Nišu. Crno-beli su bez mnogo muke savladali Dunav i to bez trenera Džigića rezultatom 80:60. Utakmicu je obležilo nesportsko navijanje Partizanovih navijača, što je umalo prouzrokovalo da se meč nastavi bez prisustva publike. U polu-finalu igraće protiv ekipe Mege, koja je ranije danas savladala ekipu Dinamika.

Poslednji duel četvr-finala Kupa Radivoja Koraća odiran je između Partizana i Dunava. Na prve poene čekalo se dobrih 2 minuta igre, kada je Đorđe Majstorivić postigao prve poene na meču. Pošto se u prvih četiri minuta videlo svega 8 koša, po 4 sa obe strane, odličan utisak ostavili su navijači Dunava, Alasi, koji su došli da bodre svoj klub. Do kraja četvrtine mogla se videti odlična košarka. Dunav je jedina ekipa iz KLS-a koja je pokazala hrabrost od početka meča i posle prvih 10 minuta bila egal sa Partizanom. Rezultat je bio 18:18.

Druga četvrtina počela identično kao i prva, odlIčna igra i čvrsta odbrana i jednih i drugih, bez lakih poena. Partizan preuzima polako dominaciju i pravi razliku, a najviše u skok igri u kojoj je mnogo doprineo Uroš Luković, centar crno-belih. Koliko su igrači Partizana odlično igrali odbranu i pritiskali košarkaše Dunava, pokazuje činjenica da su postili sve 4 poena za 5 minuta igre. Do kraja poluvremena situacija se nije bitno menjala i na odmor se odlazi sa prednošću Partizana od 18 poena. Na poluvremenu rezultat 41:23 za Partizan.

Drugo poluvreme počelo je malo bolje po Dunav, nakon četvrtine u kojoj su postigli svega 5 poena, u trećoj su podsetili na trenutke na onu ekipu iz prve četvrtine. Nakon 3 minuta igre uspeli su da smanje prednost na 13 poena. Treća četvrtina prekinuta na par minuta zbot toga što navijači Partizana nisu navijali fer i sportski, zbog toga je morao da interveniše kapiten crno-belih Novica Veličković morao da im se obrati i zamoli da se smire. Međutim, vređanje sa tribina se nije okončalo i utamica je opet na kratko prekinuta. Nakon manjih incidenata na tribinama, Dunav je izgubio nit i prednost Partizana je uvećana i na 20 poena razlike. U poslednju deonicu utakmice ušlo se rezultatom 64:43.

Poslednja četvrtina dokazala je još jednom da ekipe iz KLS ne mogu nikako da pariraju ekipama iz Aba Lige. Igraju agresivnije, konkretnije, snažniji su. Međutim, ekipa Dunava je od svih ekipa iz KlS koji su igrali završni turnir Kupa najviše pokazalil. Na kraju utakmicerezultat je bio 80:60 u korist Partizana.