Naslovna Niš Mega Leks treći polu-finalista

Mega Leks treći polu-finalista

0

Gradski Portal 018 – 17.02.2017

Mega Leks je u 4 najbolja kluba Kupa Radivoja Koraća. Sigurnom igrom i odličnim asistencijama opravdadali su ulogu favorita i savladali ekipu Dinamika rezultatom 84:57

Treća utakmica četvrt-finala između ekipa Mega Lesk-a i Dimanika počela je odličnom odbranom i jednih i drugih, ekipa Mute Nikolića bolje je otvorila meč i na polovini prve četvrtine vodila rezultatom 8:6, iako su gubili 4:0 odmah na početku. Do kraja prve četvrtine rezultat je Mega je odigrala odličnu odbranu i napravila skor 10:0, tako da se prva četvrtina završila rezultatom26:17 u  korist Mega Leksa. Najbolji utisak tokom prvih 10 minuta, ali i tokom celog meča ostavili su navijači Dinamika, njih 400 je došlo na Kup da prati svoje ljubimce, pa je tako ekipa Dinamika pored Zvezde i Partizana jedini tim koji je imao glasnu podršku sa tribina.

Druga četvritina počela je u sličnom ritmu kao i prva, blagom dominacijom Mega Leksa. Nekoliko dobrih poteza obeležilo je kraj prvog poluvremena. Obe ekipe imale su po 4 timske greške, a na odmor se otišlo rezultatom 47:29 za Mega Leks.

Drugo poluvreme nastavlja se dominacijom Mege. Za dva minuta igre Dinamik je postigao svega 2 poena, a Mega je povećala svoju prednost na 24 poena razlike. Treću četvrtinu obeležili su atraktivni potezi Mega Leksa i promašaji Dinamika. Na kraju treće deonice sasvim zasluženo vođstvo Mega Leksa rezultatom 73:39. Dinamik je za 10 minuta igre postigao svega 7 poena. Poslednju četvrtinu izabranici Dejana Milojevića rutinski su priveli kraju i ubedljivo slavili rezultaom 84:57.