Naslovna Niš FPM rutinski do polu-finala

FPM rutinski do polu-finala

0

Gradski Portal 018 – 16.02.2017

Košarkaši FMP-a prvi su polu-finalisti Kupa Radivoja Koraća. Rutinski je savladan Spartak iz Subotice rezultatom 77:58. Ekipe FMP-a i Spartaka otvorili su ovogodišnji Kup Radivoja Koraća u Nišu. Utakmica je počela u 17 časova, a košaraš FMP-a Bolden postigao je prvi koš na Kupu.

Utakmica je krenula čvrsto i sa jedne i druge strane, pa je nakon 6 minuta igre postignuto je svega 14 poena, 9:5 za FMP, a na kraju prve četvrtine mršavih 15:12 za FMP.

Druga četvrtina počela je dominacijom FMP-a i serijom 8:0. FMP je sigurnom igrom i odličnom odbranom uspeo da u potpunosti nadigra ekipu Spartaka u drugoj četvrtini. Do kraja četvrtine Spartak je uspeo da poveže igru i smanji prednost na 9 poena, 39:30.

Treća četvrtina počela je u istom ritmu, ofanziva FMP-a i odlična odbrana doprinela je tome da Spartak za 5 minuta u drugom poluvremenu postigne svega 5 poena. Do kraja četvrtine Spartak nije uspeo da se rezultatski vrati, već je sve više tonuo u dubiozu. Na kraju 66:45.

Poslednju četvrtinu je FMP rutinski priveo kraju i obezbedio polu-finale i duel sa pobednikom meča Crvena zvezda-Vršac. Koliko je utakmica bila izvesna za FMP govori činjenica da njihov najbolji igrač Filip Čović danas nije igrao, već ga je trener sačuvao i odmorio za polu-finale.