Naslovna Niš Crveno-beli u finalu Kupa Radivoja Koraća

Crveno-beli u finalu Kupa Radivoja Koraća

0

Gradski Portal 018 – 18.02.2017

U prepunoj hali Čair Crvena zvezda pobedila je FMP rezultatom 76:60 a lektizana i Mega leksezzipak bolja. Rezultat na kraju utakmice bio oena, dok su izabranici Dejana Radonjića postigli i plasirala se u finale Kupa Koraća. U finalu će igrati protiv boljeg iz duela Partizan Mega Leks.

Prva utakmica polu-finala između Crvene zvezde i FMP-a počela je u 17 sati.Utakmica je počela malo stegnuto što se i jedne i druge ekipe tiče, rezltat je dugo bio 2:0 za Zvezdu. Crveno-beli bili su konkretniji na početku meča i nisu dopuštali slobodniju igru FMP-a. Brzo su se odvojili rezultatski i napravili dvocifrenu razliku. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 27:14 u korist crveno-belih.

Druga deonica krenula je malo bolje po ekipu FMP-a, i nakpon 4 minuta igre Zvezda je postigla svega 5 poena, dok su oni zabeležili 7. Drugu četvrtinu ostaće upamćena po odličnim zakucavanjima Marka Simonovića. Zvezda je u nastavku počela da postiže poene, pa je na kraju prvog poluvremena Crvena zvezda čak i uvećala svoju prednost i na odmor otišla rezultatom 48:32.

Treća četvrtina protekla, kao i u prethodnim deonicama, u znaku Crvene zvezde. Nakon 5 minuta igre, FMP je postigao svega 5 poena, dok su izabranici Dejana Radonjića postigli 12. U preostalih 5 minuta FMP nije uspeo da bitno smanji razliku i u poslednjih 10 minuta ušlo se rezultatom67:45.

Poslednjih 10 minuta prve utakmice polu-finala Kupa, FMP nije uspeo da napravi iznenađenje i potpuno anulira prednost Zvezde. Iako su pružili odličan otpor Crvenoj zvezdi, na kraju Zvezda ipak bolja. Rezultat na kraju utakmice bio 76:60. U finalu čekaće boljeg iz drugog polu-finalnog meča između Partizana i Mega Leksa.