Naslovna Niš Crvena zvezda ekspresno do polu-finala

Crvena zvezda ekspresno do polu-finala

0

Gradski Portal 018 – 16.02.2017

Ekipa Crvene Zvezde je drugi polu-finalista Kupa Radivoja Koraća. Pobednik meča znao se već od prvog minuta igre. Na kraju ubedljiva pobeda Zvezde rezultatom 99:47po četvrtinama 30:7, 27:10, 34:15 i 18:15.

Košarkaši Crvene Zvezde krenuli su ofanzivno od samog početka meča. Odličnom odbranom uspeli su da primoraju Vršac da se adaptira na njihove uslove igre, a prve poene na meču Vršac je postigao tek u 4. minutu igre. Do kraja prve četvrtine Zvezda je nastavila svoju igru, pa je rezultat na kraju prvih 10 minuta bio 30:7 u korist Crvene zvezde.

Druga četvrtina počinje onako kako se završila prva, totalnom dominacijom crveno-belih. Vršac je na početku postigao trojku i narednih tri minuta nijednom nisu uspli da ugroze koš Zvezde, s druge strane Crvena zvezda je igrala agresivnu košarku i za isti vremenski period postigli 12 poena. Na kraju prvo poluvremena rezultat bio je i više nego ubedljiv, 57:17.

Početak treće četvrtine počeo je u lakšem ritmu, Zvezda je i dalje dominantnija, ali malo je stala na loptu i dopustila Vršcu da “diše” i opravda učešće na Kupu. Nakon 3 i po minuta igre Vršac je vodio trećoj četvrtini rezultatom 5:4, ukupno gledano 61:22. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 81:32, apsolutna dominacija crveno-belih. Najefikasniji u dosadašnjem delu meča bio je Marko Simonović sa zabeleženih 19 poena, dok je u ekipi Vršca najistaknutiji pojedinac bio Nikola Jevtić sa 6.

Treću i četvrtu četvrtinu Dejan Radonjić šansu je dao mladjim igačima Zvezde, dok je standardne prvotimce odmarao za važan duel u subotu protiv FMP-a. Poslednju četvrtinu i jedan i drugim tim jedva je čekao da se završi, u najmirnijoj četvritini, Zvezda je rutinski privela utakmicu kraju i dopustila Vršcu da postigne svega 47 poena. Na kraju Crvena Zvezda-Vršac 99:47.