ŽRK Naisa poražene, plej-of sve dalje

0
ŽRK Naisa
ŽRK Naisa foto: ŽRK Naisa

ŽRK Naisa poražen je od Napretka u Kruševcu rezultatom 29:28 (17;13) i po svemu sudeći plasman u plej-of ostaće samo san. Naisa je imala dobru priliku da bude na korak od plej-ofa, ali je ostala na 5. mestu sa bodom manje od Medicinara iz Šapca.

A da san ne bude ispunjen doprinele su bivše rukometašice Naise, Iva Đorđević, Katarina Radović, Jovana Bartošić Atanasković i Tamara Simonović koje su 18 puta zatresle mrežu svog nekadašnjeg kluba.

Dešavanja na terenu pokazala su da se Naisa s pravom pribojavala ekipe Napretka, sa kojom je snagu odmerila i u pripremnom periodu. Od tada se promenilo to što se tim iz Kruševca pojačao, a Naisa je oslabljena jer je nekoliko bitnih igračica, u međuvremenu, napustilo klub iz Čaira.

Domaćin je većim delom susreta sve konce utakmice držao u svojim rukama. Vodio je na poluvremenu sa 17:13, a razlika je u korist rukometašica Napretka išla i do 7 golova prednosti, nakon početne serije u drugom delu susreta od 3:0.

Naisa je sve vreme jurila rezultat i imala i dobre periode u igri. Zahvaljujući, pre svega mlađanoj Branki Stojanović, koja je sva svoja četiri gola postigla u poslednjoj četvrtini utakmice, Naisa je bila na korak od izjednačenja, ali ne i od pobede. Stizala je Naisa na gol zaostatka, ali snage za preokret nije bilo.

U redovima Naise najefikasnije su bile Jelena Stojanović sa 9 i Olivera Nikolić sa 8 golova. U poslednjem kolu regularnog dela takmičenja Naisa dočekuje Bekament.

Bekament je istoj situaciji kao i naše rukometašice, ali pobeda nijednog tima neće ništa značiti ukoliko Medicinar na svom terenu ne doživi poraz od Napretka.