Naslovna Niš Ziki i Viktor za prolaz u četvrt-finale

Ziki i Viktor za prolaz u četvrt-finale

0

Gradski Portal 018 – 04.02.2017

Nakon jučerašnjeg Dejvis kup dana, koji je trajao  više od 10 sati, niška publika je i danas opravdala epitet najbolje publike u Srbiji. Iako su 10 sati bez prestanka bodrili naše tenisere i danas su u istom ritmu nastavili, kao da nisu ceo dan presedeli u hali. Dubl tim Srbije nošen odličnim bodrenjem pobedio je selekciju Rusije rezultatom3:1, po setovima 6:3, 7:6, 6:7 i 6:4

Krenuli su naši teniseri ofanzivno od samog starta i pokazali mladim Rusima da ovo neće biti lak meč za njih, uspeli su na samom početku meča da uzmu brejk na servis Rusije i od samog starta podstaknu publiku na jako i entuzijastično navijanje. Sledeći gem koji se igrao, igrao se na servis Viktora Troickog, koji su nakon dosta muke i nekoliko poena na razlike dobili naši teniseri, za rezultat 2:0. Vođstvo brejka bilo je kratkog daha, tako da je nakon brejka svako osvojio po gem na svom servisu i rezultat je bio 3:3. A onda maestralnom igrom vraćaju naši brejk i vode sa 4:3, u narednom gemu Rusi su već servirali za opstanak u prvom setu. Na kraju prvog seta rezultat je bio 6:3 za Srbiju, nakon svega 37 minuta igre.

Drugi set počeo upravo kako se završio i prvi, dva osvojena gema na Viktorovom i Zimonjićevom servisu i između toga uzet brejk, Srbija vodi 3:0. Okuraženi  osvojenim gemom u trenutku kada su servirali, Rusi uzimaju brejk i vraćaju set u neizvesnost, u narednom je već bilo 3:3. Sledeći gem bio je najduži u dosadašnjem delu meča, a više živaca imali su Rusi, koji su osvojili i treći uzastopni gem, u sledećem su naši teniseri servirali za opstanak u setu, a kada su svi pomislili da će Rusi odservirati za pobedu u drugom setu, naši momci napravili su brejk za 5:5. Pobednik drugog seta je reprezentacija Srbije koja je slavila u tajbrejku rezultatom 7:3.

U treći set ušlo se nakon jednog sata i 37 minuta, a i jedna i druga reprezentacija ušli su sigurno, tako da se prva značajnija situacija desila kada su Nenad Zimonjići Viktor Troicki uzeli brejk i poveli sa 5:4 i imali servis za pobedu, ali su Rusi vratili brejk za 5:5. Ponovo se igrao tajbrejk u kome je bila bolji dubl tim Rusije koje je slavio 7:5.

Četvrti set nastavljen je u istom ritmu kao i prethodni. Teniseri siguri na servisu i bez većih iznenađenja i problema osvajali su gemove. Pri rezultatu 2:2, na servisu Viktora Troickog naši su spašavali brejk lopte, ali je na kraju Rusija uzela brejk za 3:2. U sledećem je već bilo 3:3.Sve do brejka Srbije pri rezultatu 5:4 za naš tim. Ovom pobedom Srbija je već posle drugog dana obezbedila prolaz u četvrt- finale