Naslovna Niš VOJVODINA 0 – 1 RADNIČKI NIŠ

VOJVODINA 0 – 1 RADNIČKI NIŠ

0

Gradski Portal 018 – 23.02.2019

Fudbaleri Radničkog pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu sa 1:0 na premijeri 23. kola Superlige Srbije.

Izabranici Nenada Lalatovića su tako vezali šestu uzastopnu pobedu u prvenstvu i sa 56 bodova se učvrstili na drugoj poziciji, dok su Novosađani zakomplikovali svoj put ka plej-ofu.

Meč je igran po veoma lošem terenu, a prvo poluvreme donelo je samo jedan udarac u okvir gola. Bilo je to sredinom poluvremena, kada je Petar Grbić dobro šutirao sa distance, ali se golman domaćih Emil Rockov izvio i zaustavio udarac.

Mnogo zanimljivije bilo je u nastavku, a to je nagovestio gol, ispostavilo se odlučujući, u 47. minutu. Nakon prekida koji je izveo Drinčić, lopta je u kaznenom prostoru došla do Bondarenka, a on je poslao na nogu Radovanu Pankovu, kome nije bilo teško da je sa pet metara sprovede u mrežu. Tako je za Vojvodinu koban bio njihov bivši fudbaler.

U preostalom delu meča više od igre imao je domaći tim, nekoliko puta su Novosađani šutirali ka golu Ristića, a najbliži pogotku bio je Saničanin u 89. minutu, kada je tukao zamalo pored gola. Imali su i gosti nekoliko kontranapada, a najizglednije je bilo desetak minuta pre kraja, kada se Grbić spetljao nadomak gola Rockova.

Novi Sad, 22. februara. Stadion „Karađorđe“ . Sudija: Lazar Lukić (Beograd) . Strelac: 0:1 Pankov 47. Žuti kartoni: Matić, Graovac, Saničanin, Mitošević, Milojević (Vojvodina), Pankov i Ristić (Radnički).

VOJVODINA: Rockov, Lazarević, Graovac, Saničanin, Devetak, Mitošević (od 64. Milojević), Đurić, Gojkov, Nešković (od 56. Kone), Đuričin (od 71. Srećković), Matić.

RADNIČKI: Ristić, Todorovski, Crnomarković, Pankov, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Ranđelović (od 75. Petrović), Kojašević (od 64. Noma), Grbić, Haskić (od 87. Nikodijević)

REČ TRENERA:

Nenad Lalatović, Radnički:

-Teška utakmica po izuzetno lošem terenu i veoma važna pobeda za nas. Smatram da smo još jednom pokazali da smo posle Crvene zvezde najbolji tim u Srbiji. To govore naši rezultati, ali i naše igre. Drago mi je što je ova utakmica išla u direktnom televizijskom prenosu i da su ljubitelji fudbala mogli da vide koliko možemo, a nadam se i da će biti onih koji će nastaviti da nas kritikuju, jer nas to dodatno motiviše. Pobediti Vojvodinu u Novom Sadu je uvek veliki podvig i koristim priliku da uputim sve pohvale na račun mojih igrača.

Radovan Krivokapić, Vojvodina:

-Ne možemo biti zadovoljni rezultatom,ali momci su zaista dali sve od sebe i tu nema šta da im se zameri. Napadali smo skoro celo drugo poluvreme, želeli smo pobedu i da okrenemo rezultat, međutim Radnički je iskusna i veoma jaka ekipa i oni su znalački odbranili svoje vođstvo i ja im čestitam na pobedi. Idemo dalje, to je fudbal. Sada nismo uspeli, ali verujem da ćemo od sledećeg kola krenuti sa pobedama.