Naslovna Niš TONČEV I LALATOVIĆ ISPISALI ISTORIJU RADNIČKOG

TONČEV I LALATOVIĆ ISPISALI ISTORIJU RADNIČKOG

0

Gradski Portal 018 – 23.09.2018

Radnički je pobedio Radnik u Surdulici sa 2:1 i tako ispisao lepe stranice u istoriji kluba, pošto je ostvario najbolji start u prvih devet kola domaćeg šampionata ikada.

Izabranici Nenada Lalatovića sada imaju 6 pobeda, dva remija i jedan poraz. Pre toga rekord je bio u sezoni 1969/70, kada je Radnički imao je učinak 6 pobeda, jednog remija i 2 poraza.

Šef stručnog štaba Nišlija Nenad Lalatović je posle meča blistao od zadovoljstva, a trijumf u Surdulici posvetio je prvom čoveku kluba Ivici Tončevu.

Ovu pobedu posvećujujemo prvom čoveku kluba Ivici Tončevu koji je mnogo toga uradio za Radnički od kada je došao. Za njega je ovo bila specifična utakmica iz mnogo razloga i mi smo je pobedili i ovu pobedu posvećujemo njemu. Kada sam dolazio u Radnički nisam prihvaćen na nabolji način, ali eto, Radnički je sa mnom kao trenerom uspeo da napravi najbolji rezultat u istoriji ovog kluba u prvih devet kola i mene raduje što sam na neki način postao deo te istorije. Ali, zasluge za to ne idu na moj račun, nego na račun igrača  –  rekao je Lalatović.

Radnički sada ima 20 bodova i vratio se na drugo mesto superligaške tabele.

Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri. Mislim da je bila lepa utakmica, agresivna, ne možda sa puno stopostotnih šansi, ali se videlo da je to derbi juga Srbije koju je na našu sreću pripao mojoj ekipi. Primili taj šok gol u poslednjoj sekundi prvog poluvremena iz auta, ali vratili smo se u drugom poluvremenu. Napravili smo dobre izmene i one su donele preokret. Meni je ovo prva pobeda u Surdulici od kako sam trener, pa sam i zbog toga veoma srećan– završio je Nenad Lalatović.