Naslovna Niš Solun slavi Nišliju. Andrija Živković vodi PAOK ka tituli šampiona Grčke

Solun slavi Nišliju. Andrija Živković vodi PAOK ka tituli šampiona Grčke

0
Andrija Živković
Andrija Živković foto: PAOK.FC.GR

Srpski reprezentativac Andrija Živković postigao je dva gola i upisao asistenciju u još jednom derbiju grčkog prvenstva i pogurao svoj tim na prvo mesto na kolo pred kraj šampionata Grčke.

Pred poslednji meč sezone Solunjani imaju 77 bodova, dva boda više od prvog pratioca i aktuelnog šampiona AEK-a. Pretposlednje kolo vrlo uzbudljivog plej-ofa doneo je promenu u samom vrhu.

PAOK je na krilima niškog fudbalera savladao Panatinaikos 4:1, dok je AEK izgubio drugi meč zaredom, ovog puta od Olimpijakosa 2:0.

Živković je u igru ušao u 66. minutu, a već u 72. je sa penala svom timu doneo prednost od 2:0. Na minut pred kraj regularnog dela meča, Andrija Živković je asistirao Vierinji za vođstvo od 3:1, a u 92. minutu je postigao i svoj drugi pogodak na meču.

Reprezentativac Srbije igra sezonu iz snova. Ove godine je za PAOK na 48 mečeva postigao 19 golova i zabeležio 10 asistencija.

On je bio strelac i asistent u minulom kolu protiv Olimpijakosa u pobedi od 2:0, a nastavio je sa sjajnim izdanjem i na sinoćnem, možda i presudnom, meču u sezoni.

Ukoliko PAOK osvoji titulu šampiona Grčke, Andrija Živković će svakako biti jedan od najzaslužnijih za osvajanje titule, koju su prethodni put osvojili još 2019. godine.