Naslovna Niš SEHA GAZPROM RUKOMETNA LIGA: ŽELEZNIČAR-VOJVODINA 20:27 (10:13)

SEHA GAZPROM RUKOMETNA LIGA: ŽELEZNIČAR-VOJVODINA 20:27 (10:13)

0

Gradski Portal 018 – 29.08.2018

Loš početak Železničara u SEHa ligi. Niški rukometaši zasluženo su poraženi od Vojvodine u svom debiju u ovom regionalnom takmičenju – 20:27 (10:13).

Železničar nijednom nije vodio na ovoj utakmici. U početku meča igralo se gol za gol, sve do 4:4 (8. minut). Domaćin je krenuo sa Mihaljevićem na golu, Spasićem i Kljajićem na krilima, Damjanovićem na crti i bekovskom postavom Milovanović-Knežević-Savić. Dosta je škripalo u odbrani na samom početku. Serijom 4:0, gosti odlaze na 10:5. Verkić je bio sjajan na golu, a Vujović je već izmenjao gotovo čitavu postavu. Razlika od tri gola minusa bila je “magična” i Nišlijama se nikako nije dalo da se spuste na samo dva gola zaostatka. Iskusni Svetislav Verkić je bio briljantan, ali se zaista mora odati priznanje Vojvodini na vrlo modernoj i atraktivnoj igri na ovoj utakmici.

Na poluvremenu je bilo 10:13, a ista slika i početkom drugog poluvremena, opet je Verkić taj koji u nekoliko navrata sprečava “Želju” da smanji zaostatak na dva gola. Gosti su, predvođeni razigranim Jovicom Nikolićem, zvanično najboljim desnim bekom nedavno okončanog kadetskog Prvenstva Evrope, stekli čak i dvocifrenu prednost (25:15), koju je “Želja” u samom finišu uspeo samo malo da ublaži.

Niš, 28. avgusta. Hala Čair. Gledalaca: 1000. Sudije: Matija Gubica i Boris Milošević (Hrvatska). Sedmerci: Železničar 1(1), Vojvodina 5(3). Isključenja: Železničar 8, Vojvodina 8 minuta.
ŽELEZNIČAR: Mihaljević (4 odbrane), Lazić (2 odbrane, 1 sedmerac), Janković 2, Milovanović 1, Sretenović 4, Mađar 1, Spasić 5(1), Savić 1, Babić, Jevtić, Damjanović 1, Ćeranić 1, Kljajić 2, Banduka, Knežević 1, Pavlović.
VOJVODINA: Verkić (17 odbrana), Perović, Jelić, Ovčina 3, Milić 2, Čelica 5, Anđelković, Ranisavljević, Marijanac, Ratković, Tomić 2, Stanković 1(1), Nikolić 5, Trkulja 3, Grozdanić 5(2).
Semafor: 2:2(4), 4:4(8), 5:10(15), 9:12(24), 12:15(38), 13:19(42), 15:25(53).