Naslovna Niš Šapčani slavili u Čairu

Šapčani slavili u Čairu

0

NTV | 24.02.2015

Rukometaši Železničara značajno su se udaljili od plasmana u „plej of“. Šabačka Metaloplastika je slavila u Hali „Čair“ sa 29:26 i tako još jednom pokazala da je tradicionalno neugodan rival za niškog superligaša. Domaći su pružili veoma slabu igru, napravili su previše tehničkih grešaka, što su gosti i te kako znali da kazne. Jedini dobar period Železničar je imao od 9. do 15.minuta prvog poluvremena kada je postigao pet uzastopnih golova i poveo sa 9:6. Tri gola viška postojala su i u 20.minutu, kada je na semaforu stajalo 11:8, da bi do odmora nastao potpuni prekid filma.

Gosti su u tih desetak minuta postigli čak osam, a domaći samo jedan gol, pa se na odmor otišlo sa vodjstvom Metaloplastike od 16:12. U drugom delu razlika se kretala i do pet golova, pa pobeda Šapčana nijednog trenutka nije bila ugrožena. „Želji“ nisu pomogle ni sjajne odbrane Zlatanovića, kao ni osam golova Pavlova, a da bi kompletan utisak bio loš doprineo je i direktan crveni karton kapitenu domaćih Basarića, zbog udaranja protivničkog igrača.

U zasluženoj pobedi Metaloplastike po sedam golova postigli su Dragićević i Grujičić, ali je zapažene partije pružilo još nekoliko igrača i golman Arsić. Železničar sada četiri kola pre kraja Super lige ima 16 bodova, zauzima peto mesto i prilično je umanjio šanse da se vrati u vodeći kvartet.