Naslovna Niš Radnik – Radnički 1:1

Radnik – Radnički 1:1

0

Fudbaleri Radničkog remizirali su sa ekipom Radnika u Surdulici rezultatom 1:1, u utakmici trećeg kola Linglong Superlige Srbije.

Domaćin je poveo u trećem minutu golom Milovanovića, a izjednačio je Škrbić u 20. Golman Radničkog Kahriman je u 57. minutu odbranio penal Subotiću.

Niški tim i dalje ne zna za poraz od kada ga predvodi Aleksandar Stanković, a mladi stručnjak je u Surdulici izveo postavi sa trojicom u zadnjoj liniji, što je u drugom poluvremenu duela sa Napretkom izgledalo veoma dobro i donelo preokret.

Na startu meča šok za Radnički, kao i pre sedam dana protiv Napretka. Janjić je poslao dugačak pas iz slobodnog udarca sa ivice svog šesnaesterca, odbrana Radničkog je loše procenila let lopte, napadač domaćih Milovanović je nadjačao Stevanovića u duelu i majtorskim lob udarcem sa oko 25 metara savladao istrčalog golmana Kahrimana.

Nišlije su već u devetom minutu mogle do izjednačenja. Mićibući je udarcem glavom pogodio prečku, posle centaršuta Vukadinovića, a lopta se potom odbila do Škrbića, čiji je šut iz veoma dobre pozicije odbranio golman Ranđelović.

Radnički je nastavio sa napadima i to mu se isplatilo u 21. minutu. Mitrović je povukao po levoj strani, odigrao u sredinu za Duronjića, a ovaj je uputio sjajan pas u prazan prostor za Škrbića. Napadač Radničkog je u kaznenom prostoru „otresao“ čuvara i silovitim udarcem levom nogom sa sedam metara iskosa sa leve strane, zakucao loptu pod prečku, za 1:1.

Do kraja prvog dela se igralo otvoreno, ali je rezultat ostao isti.

U drugo poluvreme je jače ušao Radnički i imao je dve ozbiljne šanse preko Mićibućija i Mitrovića. Prvi je tukao u spoljni deo mreže, a drugi je izblokiran.

U 55. minutu Radnik je dobio penal. Spasić je pao u kaznenom prostoru u duelu sa Pejovićem, a sudija Miloš Milanović pokazao je na belu tačku. Jedanaesterac je dva minuta kasnije izveo Subotić, a Kahriman ga ja pročitao i odbranio mu je udarac.

Do kraja su i jedni i drugi išli na pobedu. Radnički je imao šanse preko Duronjića i Kovačevića, a Radnik preko Janjića i Bogdanovskom. Rezultat je ostao 1:1.

Radnički sada ima pet bodova, a Radnik tri.

RADNIK-RADNIČKI NIŠ 1:1 (1:1)

Surdulica, 31. jula. Sudija: Miloš Milanović. Strelci: 1:0 Milovanović 3.- 1:1 Škrbić 21. Žuti kartoni: Spasić, Malešević, Stojanović, Medić, Simonović (Radnik), Škrbić, Ilić, Duronjić, Kasalica (Radnički).

RADNIK: Ranđelović, Jokić, Radmanovac, Malešević (od 46. Simonović), Bogdanovski, Milovanović (od 85. Dimitrov), Subotić (od 57. Lukić), Biber, Stojanović, Janjić (od 67. Medić), Spasić.

RADNIČKI: Kahriman, Stevanović, Vujadinović, Bjeličić, Duronjić (od 85. Stanković), Vukadinović (od 55. Ćirković), Pejović (od 63. Kasalica), Kovačević, Mitrović, Mićibući (od 55. Ilić), Škrbić .

REČ TRENERA:

Aleksandar Stanković, Radnički:

–Nisam zadovoljan bodom. Došli smo ovde da pobedimo i ne mogu da budem zadovoljan nerešenim rezultatom. Dobra je stvar što smo nastavili taj niz bez poraza. Bili smo ofanzivni u jednom otvorenom meču, pokušavali smo do poslednjeg minuta. imali smo nekoliko dobrih situacija, ali je njihov golman imao sjajno veče. Mi moramo i možemo puno bolje. U pojedinim momentima smo igrali rastrzano, a već drugi meč za redom utakmicu počinjemo iz minusa. Primili smo gol iz naše greške i iz situacije na kojima insistiramo da ne sme da se dešavaju. Potom smo ponovo jurili rezultat i nije bilo nimalo lako. Čestitam mojim igračima na trudeau, volji i želji, ali ponavljam da nisam zadovoljan rezultatom. Radniku želim sve najbolje i nastavku sezone.

Igor Bondžulić, Radnik:

–Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu. Radnički je izuzetno kvalitetna ekipa, alo prema svemju viđenom smatram da smo mogli do pobede, tako da nisam zadovoljan ovim bodom. Uložili smo veliki trud, imali smo prilike za trijumf, ali ovakve utakmice često mogu i da se izgube.Čestitam momcima, okrećemo se sledečem protivniku i verujem da ćemo početi da pobeđujemo. Radničkom želim sreću u ovom prvenstvu.