Radnički slavio protiv Javora

0
Radnički Niš

Gradski Portal 018 – 01.05.2017

Golovima Radoša Bulatovića i Riote Nome, Radnički je savladao Javor sa 2:0, u utakmici 33. kola Superlige Srbije, odnosno trećeg kola Plej-ofa.Za razliku od meča koji su ovi timovi na istom mestu odigrali pre 16 dana, Nišlije su bile puno bolji rival, a prvu veliku šansu imao je Kojić, koji je u 15. minutu pogodio prečku. Domaći tim je poveo u 20. minutu. Travančić je izveo korner, golman Đogatović napravio veliki kiks, a na pravom mestu je bio Bulatović.

U nastavku se igralo u istom ritmu, izabranici Milana Rastavca su imali terensku inicijativu, ali se na narednu stopostotnu priliku čekalo do 56. minuta, kada je Kojić ponovo bio neprecizan.
Konačan rezultat postavljen je u 67. minutu. Asistent je bio Nemanja Kojić, a svoj prvenac u dresu tima sa Čaira postigao je Riota Noma.

Japanac je u 85. minutu mogao do još jednog pogotka, ali je bio neprezican iz idealne pozicije.Radnički sada na petoj poziciji ima 28 bodova, a u narednom kolu gostuje Napretku.