Naslovna Niš RADNIČKI – PARTIZAN 2:2

RADNIČKI – PARTIZAN 2:2

0

Gradski Portal 018 – 01.10.2018

U derbiju 10. kola Superlige Srbije Radnički i Partizan odigrali su nerešeno 2:2.
Niški tim će više žaliti za čitavim plenom, jer je do 79. minuta vodio sa 2:0.
Radnički je hteo da potvrdi dobru formu ove sezone pa je već posle dva minuta igre Ranđelović odlično okrenuo svog čuvara i krenuo u šesnaesterac prema Stojkoviću, šutirao je u njegov bliži ugao, a golman crno-belih mu je zaustavio udarac.

Domaćin je u prvom poluvremenu odlično igrao presing na polovini Partizana i sprečavao goste da se povežu na sredini terena, pa je za bolju igru nagrada stigla u vidu vodećeg pogotka u 35. minutu. Saša Stojanović je u svom stilu probio po desnoj strani, poslao savršenu do peterca za Haskića, koji je utrčao između Markovića i Miletića i glavom savladao Stojkovića, za 1:0.

Partizan je odmah uzvratio i izveo veoma opasnu akciju posle koje je Zakarić pogodio prečku, a lopta potom odbila do Jankovića kojeg je izblokirao Pankov. Beograđani su tada tražili penal, tvrdeći da je štoper Radničkog igrao rukom, ali je sudija Milorad Mažić pokazao da se igra nastavi.

Samo što je počelo drugo poluvreme Radnički je duplirao prednost. Veliku grešku napravio je Nemanja G. Miletić koji je dva puta posrnuo i pao i omogućio Ranđeloviću da izađe sam ispred Stojkovića. Ranđelović je nesebično uposlio Stojanovića, koji je plasirao loptu u praznu mrežu.
Posle drugog gola igra crno-belih se potpuno raspala, Zoran Mirković je iz igre izveo indisponiranog levog beka Miletića i Zdjelara, ubacio Uroševića i Nemanju Nikolića i to je dalo rezultat u poslednjih 10 minuta.

Urošević se u 79. minutu izborio za loptu posle kiksa Stanisavljevića na levoj strani, dodao do Jankovića koji je pronašao Nikolića, a ovaj je preciznim udarcem savladao Ristića.

Već u sledećem napadu napadač Radničkog Mitrović imao je odličnu priliku, ali je sa nekoliko metara glavom polao loptu preko gola. U 82. minutu Janković makazicama nije iznenadio dobro postavljenog Ristića, a samo minut kasnije Stojković je odlično odbranio udarac Mrkića.

Partizan je izjednačio u narednoj akciji. Nemanja R. Miletić je izbegao ofsajd zamku, izašao sam ispred Ristića i poslao loptu iza leđa nemoćnog Ristića.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, samo minut kasnije veliko nezadovoljstvo igrača i navijača Radničkog. Mitrović je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

U 88. minutu golman Ristić je izrastao u junaka utakmice. Pantić je fantastično šutirao, gađao gornji levi ugao, a golman Radničkog prelepom paradom sprečio siguran gol. U nadoknadi vremena i

Radnički je mogao do trijumfa, ali je Valijente ušao u šut Saši Stojanoviću.

RADNIČKI-PARTIZAN 2:2 (1:0)

Niš, 30. septembra-stadion Čair. Sudija: Milorad Mažić. Strelci: 1:0 Haskić 35.- 2:0 Stojanović 47.- 2:1 Nikolić 79. 2:2 N.R. Miletić 85. Žuti kartoni: Crnomarković, Grbić, Drinčić (Radnički), Marković, N.R. Miletić, Janković (Partizan).

RADNIČKI: Ristić, Bondarenko, Crnomarković, Drinčić, Grbić (Stanisavljević), Haskić (Mitrović), Pankov, Ranđelović (Mrkić), Stanković, Stojanović, Todorovski.

PARTIZAN: Stojković, Janković, Marković, N.R. Miletić, N.G. Miletić (Urošević), Pantić, Šćekić, Valijente, Zakarić, Zdjelar (Nikolić), Rikardo.