Naslovna Niš Radnički Niš: Ne pomaže ni novi trener, četvrti poraz u nizu za...

Radnički Niš: Ne pomaže ni novi trener, četvrti poraz u nizu za Radnički

0
Radnički Niš
Radnički Niš foto: Radnički Niš

Radnički Niš poražen je od Napretka iz Kruševca minimalnim rezultatom 1:0 u poslednjem meču 26. kola Superlige Srbije.

Nisu gledaoci mogli da uživaju u vrhunskom fudbalu tokom prvih 45 minuta, ali Radnički je imao jednu odličnu šansu. Ipak golman Kruševljana je sprečio vođstvo tima iz Niša.

Već na početku drugog poluvremena, Majdevac je ubacio loptu s desne strane, pogrešila je najuža odbrana Nišlija, a Bastajić na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu, za vođstvo svog tima. Ispostaviće se i za pobedu, i to veoma važnu za njih.

Osim stative napadača Nišlija Delea, kada je obišao golmana Savića, ali nije imao dovoljan ugao da pogodi mrežu, bilo je to sve.

Napredak se izjednačio sa Novim Pazarom i nastavlja bitku za mesto u gornjem domu. Nišlije su u sve težoj poziciji i predstoji im žestoka bitka za spas u elitnom rangu.

Radnički ostaje na 14. poziciji sa samo 23 osvojena boda iz 26 mečeva. Sledi reprezentativna pauza i prilika da novi trener Dejan Joksimović bolje upozna i uigra tim pred završetak sezone i borbu za opstanak u najelitniji rang srpskog fudbala.

Nakon pauze Radnički na Čairu dočekuje Mladost, a meč se igra 30. marta.