Naslovna Niš RADNIČKI-NAPREDAK 3:3

RADNIČKI-NAPREDAK 3:3

0

Gradski Portal 018 – 26.08.2018

U veoma uzbudljivom meču šestog kola Superlige Srbije, Radnički je na Čairu remizirao 3:3 sa kruševačkim Napretkom.Utakmica je odigrana po izuzetno teškom i sparnom vremenu, pa u takvim uslovima u prvom poluvremenu nije viđen preterano zanimljiv fudbal.

Kruševljani su od samog starta meča izašli visoko i pritisli Radnički na njegovoj polovini, mada je domaćin uspeo da prvi zapreti. Igrao se osmi minut, kada je loptu na 20 metara od gola prihvatio Drinčić i u svom stilu silovito šutirao, a golman Napretka Petrović je odlično intervenisao.

Radnički je od desetog minuta preuzeo kontrolu nad mečom, ali su se njegove akcije uglavnom završavale na 16 metara od protivničkog gola.

Koliko je Napredak neugodan rival pokazalo se u 30. minutu, kada su gosti postigli vodeći pogodak i šokirali ljubitelje fudbala na Čairu. Lopta je posle lepe timske akcije Kruševljana stigla do Vukanovića, čiji je udarac sa 17 metara odbranio golman Ristić, a na „otpadak“ je natrčao Samjuel Baha i plasirao loptu u nebranjeni deo mreže, za 0:1.

Izabranici Nenada Lalatovića su potom svim silama krenuli po izjednačenje, neuspešno su pokušavali Ranđelović, Aksentijević i Drinčić, a onda je u 43. minutu Haskić oboren u kaznenom prostoru Napretka, pa je sudija Čolović pokazao na belu tačku. Jedanaesterac je dva minuta kasnije izveo Aleksandar Stanisavljević i sigurnim udarcem levom nogom savladao Petrovića, za 1:1.

Drugo poluvreme počelo je prilikom Aksentijevića u 48. minutu i stopostotnom šansom za goste u 53. minutu. Boranijašević je izbio sam pred Ristića, tukao sa 12 metara iskosa, a čuvar mreže Radničkog se istakao dobrom intervencijom.

Igrao se 71. minut, Vukanović je ušao u kazneni prostor domaćih, odigrao dupli pas sa Vulićem i mirno poslao loptu kroz noge golmana Ristića. Samo dva minuta kasnije isti igrač pokušao je da lobuje Ristića, na odbijenu loptu naleteo je Ndiaje, imao je „zicer“ situaciju, ali iz dva pokušaja nije uspeo da ubaci loptu u mrežu, pošto ju je na gol-liniji zaustavio Aksentijević.

Napredak je za ove promašaje surovo kažnjen četiri minuta kasnije. Vešković je u svom kaznenom prostoru bio u duelu sa Aleksandrom Jovanovićem, iskusni fudbaler Nišlija je pao, a sudija Čolović još jednom pokazao na belu tačku. Precizan sa 11 metara bio je Nermin Haskić, za 2:2.

Radnički je svim silama krenuo na pobedu i u 80. minutu Drinčić je odlično centrirao sa desne strane, Nikodijević zahvatio loptu, koju je samo na kratko zaustavio golman Petrović, a na odbitak je natrčao Pankov i sa dva metra ubacio loptu u prazniu mrežu za 3:2.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima na Čairu. U 86. minutu Kostić je ubacio dubinsku loptu u šesnaesterac Radnučkog, Ndiaje se iskrao domaćim štoperim i u padu poslao loptu u mrežu, za konačnih 3:3.

RADNIČKI-NAPREDAK 3:3 (1:1)

Niš, 25. avgusta-stadion Čair. Glavni sudija: Dragan Čolović (Raška). Strelci: 0:1 Samjuel 30.-1:1 Stanisavljević (iz jedanaesterca) 44.- 1:2 Vukanović 70.- 2:2 Haskić (iz jedanaesterca) 76.- 3:2 Pankov 80.- 3:3 Ndiaje 87. Žuti kartoni: Noma (radnički), Veškovac, Petrović i Samjuel (Napredak). Crveni karton: Saša Stojanović (Radnički) u 83. minutu.

RADNIČKI: Ristić, Pankov, Stanisavljević (od 64. Aleksandar Jovanović), Aksentijević, Crnomarković, Haskić, Grbić (od 46. Stojanović), Drinčić, Noma, Stanković, Ranđelović (od 55. Nikodijević).

NAPREDAK: Petrović, Kostić, Vulić, Vukanović (od 77. Alivodić), Veškovac, Boranijašević, Ostojić, Petrović, Samjuel (od 84. Ivanović), Ndiaje, Zec (od 84. Rušević).