Naslovna Niš RADNIČКI 2 – 2 CRVENA ZVEZDA

RADNIČКI 2 – 2 CRVENA ZVEZDA

0

Gradski Portal 018 – 25.11.2018

Fudbaleri Radničkog i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 2:2, u derbiju 17. kola Superlige Srbije. Duel dve prvolasirane ekipe na tabeli potpuno je opravdao očekivanja, igralo se veoma borbeno, a Radnički je u završnici meča bio bolji rival i bliži pobedi.

Zvezda je u šestom minutu uspela da iskoristi prvu šansu na utakmici i da preko Кrstičića, koji je dobro reagovao posle odbitka dođe do vođstva.

Odgovor Nišlija brzo je usledio. Ovoga puta je Radnički iskoristio odbitak, a gol je u 15. minutu postigao Haskić, koji je sjajno reagovao u kaznenom prostoru i pogodio suprotni ugao, iza nemoćnog Borjana. Bio je to njegov osmi pogodak domaćem šampionatu.

Ekipa Nenada Lalatovića dobila je tada “ vetar u leđa” i za samo 11 minuta došla do potpunog preokreta. Drinčić je poslao fenomenalan pas u prazan proctor, a Ranđelović je iskoristio pad Hajdina izašao sam pred Borjana i smireno poslao loptu iza njegovih leđa, za 2:1.

Radnički je u 50. minutu imao veloku priliku da ovaj meč reši u svoju korist. Crnomarković je pokušao glavom, a lopta je na drugoj stativi došla do Bondarenka koji je pogodio stativu.

Gosti su izjednačili u 65. minutu. Milić je iskoristio loše postavljenje domaće odbrane i asistirao Benu, koji je se našao u idealnoj poziciji i matirao Ristića, za konačnih 2:2.

Do kraja meča Radnički je imao sjajnu priliku u 88. minutu kada je šut Drinčića odbranio Borjan, dok je dva minuta kasnije Milić propustio odličnu šansu da savlada Ristića.

Po završetku susreta trener Radničkog Nenad Lalatović završio je na rukama svojih izabranika.

RADNIČКI – CRVENA ZVEZDA 2:2 (2:1)

Niš, 24. novembra-stadion Čair. Sudija: Novak Simović. Strelci: 0:1 Кrstičić.- 1:1 Haskić 15.- 2:1 Ranđelović 26.- 2:2 Ben 65.

RADNIČКI: Ristić, Todorovski, Crnomarković (Jovanović 72), Pankov, Stanković , Bondarenko, Drinčić, Grbić (Nikodijević 69), Stanisavljević (Noma 68), Ranđelović, Haskić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Hajdin, Degenek, Babić, Rodić, Gobelljić, Кrstičić (Milić 46, Srnić, Ben (Joveljić 83), Simić (Milijaš 69), Stojiljković.

Reč trenera :

Vladan Milojević, Crvena zvezda:

Čestitam ekipi Radničkog na fer i korektnoj igri. Utakmica je više bila borbenog karaktera nego što je bila kvalitetna. Vodila se žestoka borba za svaku loptu i na kraju je završeno berešeno, a ja ne bih ulazio u neku detaljniju analizu. Videli ste i sami da smo imali kadrovskih problema, da su neki fudbaleri igrali na pozicijama na kojima do sada nikada nisu nastupali, i kada se se uzme u obzir ja sam zadovoljan. Radnički je pokazao da je zasluženo drugi na tabeli i mislim da je ono što je nedostajalo ovoj ekipi da zauzme ovu poziciju u srpskom fudbalu moj kolega Nenad Lalatović, kojem želim sve najbolje i da nastavi da sa Radničkim beleži ovakve rezultate.

Nenad Lalatović, Radnički:

Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi na velikoj borbi. Oba tima su izgarala i želela pobedu, a mislim da je remi najrealniji ishod ovog duela. Ne želim da sada neko shvati da kolegi samo uzvraćam na lepim rečima, ali zaista je Crvena zvezda dolaskom Vladana Milojevića, kojeg smatram za najboljeg trenera u Srbiji, otišla na jedan viši nivo. Igra Ligu šampiona, pobedila je jedan Liverpul, verovatno će odbraniti titulu i ja joj želim uspeh i u nastavku sezone, za početak da pobedi Napoli u u sredu. Što se tiče same večerašnje utakmice, ona možda nije bila preterano lepa za oko, ali nama bolju igru ne dozvoljava ni teren, koji je u lošem stanju. Ipak, publika je mogla da vidi žestoku borbu za svaku loptu. Rano smo primili gol, što je bio veliki šok, jer kada Zvezda protiv vas povede već u šestom minutu nije lako vratiti se u utakmicu. Mi smo ponovo pokazali da izrsatamo u jedan ozbiljan tim, koji može svakom da se suprotstavi. Uspeli smo da napravimo preokret, a onda smo primili taj drugi gol posle bilijara, iako sam na poluvremenu upozorio moje igrače da će ukoliko žele da pobede morati da odigraju tako da svaka druga lopta bude njihova. U toj akciji Zvezde nismo uspeli, Ben nas je kaznio, ali na kraju je meč završen rezultatom koji su oba tima zaslužila. Mi smo dokazali da naše drugo mesto nije slučajno, a tu ćemo pokušati da ostanemo i do kraja sezone. Mislim da Nišlije večeras mogu da budu ponosne na svoj klub. Danas je lepo biti trener, igrač, rukovodilac i igrač Radničkog.