Naslovna Niš Prekinut pripremni meč Radničkog i Irtiša u Antaliji

Prekinut pripremni meč Radničkog i Irtiša u Antaliji

0

Meč koji je počeo kao prijateljski, nije se tako završio. Na pripremnoj utakmici u Antaliji između niškog Radničkog i kazahstanskog Irtiša došlo je do prekida u 81. minutu kada je došlo do verbalnog sukoba između trenera nišlija Milorada Kosanovića i trenera Irtiša Milana Milanovića.

Kako se navodi u saopštenju Radničkog iz Niša kazahstanci su u drugo poluvreme ušli agresivnije, a nervoza je kulminirala u 81. minutu pri rezultatu 1:1 nakon nesportskog starta nad Mihajlovićem. Nakon verbalne diskusije sa Milanovićem, Kosanović je odlučio da povuče ekipu sa terena.

Meč u Beleku se završio rezultatom 1:1. Poveo je Radnički golom Kneževića u 20. minutu, a bilo je i nekoliko prilika da u drugom poluvremenu uvećaju vođstvo. Nakon slobodnjaka u 62. minutu Milosavljević je odlično reagovao, nije uspeo da udarcem zatrese mrežu protivnika. Četiri minuta kasnije ponovo je Radnički pripretio iz prekida, ali je mreža još jednom mirovala. Pretili su i kazahstanski fudbaleri, ali je Petrović u dva navrata odlično reagovao. Hao je u 70. minutu napravio prekršaj za najstrožu kaznu, a Ljevan je bio precizan sa bele tačke.

Radnički je meč počeo u sledećem sastavu: Petrović, Todorovski, Letić, Stevanović, Hao, Pejović, Subotić, Meleg, Knežević, Kojić, Čumić. U nastavku meča igrali su još: Pantelić, Mihajlović, Đorđević, Sićović i Milosavljević.