Naslovna Niš Podela bodova na Čairu

Podela bodova na Čairu

0

NTV – 22.03.2015
Ni posle 15 godina Radnički nije uspeo da savlada Vojvodinu, ali nije ni poražen. Nišlije i Novosađani odigrali su nerešeno u 20. kolu Jelen super lige, rezultat je bio 1:1, na poluvremenu je bilo 1:0. Domaći tim je od starta krenuo da igra ofanzivno i za to je nagrađen već u osmom minutu kad je mrežu Žakule zatresao Saša Marjanović. Radnički je i u nastavku bio bolji tim na terenu.

Ozbiljniju priliku da ugroze gol gostiju, igrači u belim dresovima imali su u 28. minutu, ali šut Popare izblokirao neko iz odbrane Novosađana. Prvi put Vojvodina je ozbiljnije pripretila u 32. minutu, Gaćinović je uposlio Ivanića, ali je golman Borjan bio na mestu. I u drugom poluvremenu blažu inicijativu na terenu imao je domaći tim. U 58. minutu, Jovanović je pronašao Ašćerića u šesnestercu, ali je on šutirao pravo u golmana. Već u sledećem napadu gosti su došli do izjednačenja. Grešku odbrane kaznio je Gaćinović, koji je savladao nemoćnog Borjana. Četiri minuta kasnije, niški tim mogao je da dođe do vođstva, kada je nakon centaršuta Popare, Jovanović glavom pokušao da savlada Žakulu. Radnički je i u nastavku meča pretio i pokazivao veću želju da dođe do gola. U 77. minutu Marjanović je uposlio Đuričkovića, koji se nije najbolje snašao pa je još jedna prilika otišla u nepovrat. Iako su domaći napadali do poslednjeg sudijskog zvižduka, rezultat je ostao nepromenjen. Zbog obaveza nacionalnog tima sledi pauza u prvenstvu. Takmičenje se nastavlja 4. aprila, a Radnički tada gostuje Radu na Banjici.