Naslovna Niš Pobeda nad Alingsasom u Strugi (23:20)

Pobeda nad Alingsasom u Strugi (23:20)

0

Gradski Portal 018 – 17.08.2018

Rukometaši Železničara nastavili su da ređaju pobede u pripremnom periodu za novu sezonu, ujedno i na međunarodnom turniru u Strugi. U drugom kolu takmičenja u grupi savladan je švedski Alingsas sa 23:20 (10:5), pa Nišlije sa četiri boda iz dva meča drže prvo mesto u grupi, koju će i osvojiti ako u petak od 19.15 časova odigraju makar nerešeno sa rumunskom Konstancom, što bi značilo plasman u veliko finale 46. izdanja turnira koji se igra u specifičnom ambijentu, na otvorenom, na stadionu na „Ženskoj plaži“ kraj Ohridskog jezera.

Šveđani su bolje otvorili utakmicu, poveli sa 3:1, Železničar nije imao rešenja u napadu na samom startu meča, ali je odbrana ta koja je ekipi Veselina Vujovića donela veliki preokret i seriju 7:0 koja je usledila, odnosno period od 15 minuta bez primljenog gola! Odlično je funkcionisala zona 6-0 sa Damjanovićem i Milovanovićem ili Sretenovićem u sredini, Vejinom i Ćeranićem kao halfovima, a Kljaićem i Kneževićem kao „krajnjima“, iza koje je blistao Danilo Mihaljević, skinuvši nekoliko čistih „zicera“. Nišlije su vodile sa 8:3, Vujović je počeo da vrši izmene, ali ne u onoj meri kao na prethodnim mečevima, a kada je Alingsas zaigrao odbranu 5-1, došao je do daha, prekinuo nalet vicešampiona Srbije, koji je na odmor mogao da odnese i šest golova viška, da Vejin nije pogodio prečku sa šest metara u poslednjem napadu prvog poluvremena (10:5).

Nastavile su Nišlije i u nastavku meča u istom ritmu, uz dosta tečnu igru u napadu, a pri rezultatu 15:9 imale su čak i napad za plus sedam. Šveđani su promašili čak tri sedmerca do 47. minuta. Ipak, sredinom drugog poluvremena, dolazi do pada u igri, odbarna Alingsasa 5-1 sa isturenim Liabom zadavala je dosta problema rivalu u organizaciji napada, na drugoj strani su se raspucali bekovi Berg i Klar, pa se, mic po mic, švedski tim sasvim primakao na 19:18. Kada je „zagustilo“, odlični Predrag Vejin (četiri gola u drugom poluvremenu) i Stevan Sretenović nisu dozvolili preokret, „Želja“ je ponovo stekao tri gola prednosti i mirno priveo meč kraju.

ŽELEZNIČAR – ALINGSAS 23:20 (10:5).Struga, 16. avgusta. Sudije: Mitrevski i Todorovski (Makedonija). Sedmerci: Železničar 3(2), Alingsas 4(1). Isključenja: Železničar 6, Alingsas 2 minuta.
ŽELEZNIČAR: Mihaljević (10 odbrana, 1 sedmerac), Lazić, Demirović (2 odbrane), Janković 1, Milovanović 2, Sretenović 4, Mađar, Vejin 6, Knežević 1, Spasić 2(1), Savić, Babić, Jevtić 2, Damjanović 3, Ćeranić, Kljajić 2(1), Banduka.
ALINGSAS: Kraft (8 odbrana), Sgerling, Helander 1(1), Lindberg 2, Klar 6, Tern, Bodin, Ostegren, Anreason 1, Liaba 4, Nilson, Lang 1, Lundal, Berg 5, Barud.