Naslovna Niš Pobeda Konstantina nakon dva produžetka!

Pobeda Konstantina nakon dva produžetka!

0

Od gotovog umalo veresija. U prvoj utakmici u Novoj godini košarkaši Konstantina su pobedili Borac iz Čačka sa 98:89, ali tek posle dva prudužetka. U regularnom toku bilo je 73:73, a posle prvog produžetka 82:82. Bila je to utakmica 12.kola Prve lige, a odigrana je u Hali “Čair” pred 1.000 gledalaca.Prvo poluvreme nije nagoveštavalo veliku dramu. Naprotiv, niški košarkaši su do odmora stekli velikih 14 poena razlike, bilo je 45:31,pa se činilo da će još jednom u istom prvenstvu lako savladati Čačane. Medjutim, gosti su ubedljivo dobili treći period, a do isteka 40.minuta stigli do izjednačenja.U prvom prudužetku Nišlije su prokockale sedam poena prednosti u poslednjem minutu, ali su u drugom nastavku nekako uspeli da stignu do desete prvoligaške pobede. U pobedničkom sastavu povratnik Gudžić je bio najefikasniji sa 19 poena, Despotović je upisao 18, Veličković 15, Vitković, Tasić i Obrenović po 11, a Djordjević 10 poena. Kod Borca Matić je ubacio 18, Dumić i Tresač po 16, Knežević 14 ,a Kljajević 12 poena.