Naslovna Niš Plivači „PK Naisus“ se okitili medaljama na Državnom prvenstvu

Plivači „PK Naisus“ se okitili medaljama na Državnom prvenstvu

0
Proteklog vikenda, održano je, u izmenjenim uslovima Državno prvenstvo u kategoriji Kadeta, Junior i Apsolutno. Plivački klub „Naisus“ predstavljala su 3 plivača: Nikola Lazarević, Petar Mitić i Sanja Arsić.

Nikola Lazarević, koji se takmiči u konkurenciji za dečake 17-18 godina je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100m prsno sa vremenom 1:07:60.

Srebrnu medalju je osvojio u disciplini 50m prsno sa vremenom 30:61 i ujedno popravio svoj lični rekord.

Petar Mitić koji se takmiči u kategoriji za dečake 13-14 god osvojio je bronzanu medalju u disciplini 400m slobodnim stilom sa vremenom 4:36:76. Pored osvojene medalje, zauzeo je dva 4. mesta u disciplinama 100m i 200m slobodnim stilom sa vremenima 58:29 odnosno 2:06:59 i drastično popravio svoje dosadašnje rekorde.

Ovaj dvojac, iako mlađi od svojih konkurenata, pokazao je da njihovo vreme tek dolazi i da akotrenutna epidemiološka situacija omogući nesmetano treniranje može da se nada vrednim rezultatima sledeće takmičarske sezone.