Naslovna Niš Pavlović i Glišić iz Niša: Srbija se 27. juna brani jedinstvom

Pavlović i Glišić iz Niša: Srbija se 27. juna brani jedinstvom

0
Dragoslav Pavlović
Dragoslav Pavlović foto: GP018

Gradski odbor Srpske napredne stranke u Nišu održao je juče sastanak proširenog sastava, kojem je prisustvovao predsednik Izvršnog odbora SNS Darko Glišić. Tema sastanka bile su pripreme za veliki skup koji će biti održan 27. juna ispred Narodne skupštine Republike Srbije u Beogradu, a sa skupa u Nišu upućene su poruke jedinstva, mira i podrške politici ravnomernog razvoja Srbije.

Darko Glišić poručio je da je važno da Niš pobedi, jer, kako je istakao, pobeda Niša znači bolji život za sve građane juga Srbije.

Darko Glišić
Darko Glišić foto: GP018

„Ako Niš pobeđuje, biće dobro svim Nišlijama, svim ljudima koji žive ovde. Biće dobro celom jugu Srbije, biće dobro čitavoj Srbiji. Ako Niš pobeđuje, to znači da će ljudi imati priliku da iz dana u dan žive bolje, da plate i penzije budu sve veće i veće i da se mnogo dobrih stvari gradi i radi ovde u centru juga Srbije“, rekao je Glišić.

On je istakao da je jug Srbije u ranijem periodu, kako je ocenio, bio zapostavljen, dok je danas situacija potpuno drugačija. Prema njegovim rečima, politika koja se vodi ima za cilj ravnomeran razvoj zemlje i zato je važno da ljudi sa juga Srbije prepoznaju značaj kontinuiteta takve politike.

„Siguran sam da vi, ljudi koji živite ovde na jugu Srbije, ne želite da promenite takvu politiku koja ravnomerno razvija našu Srbiju. Zbog toga sam siguran da, ukoliko Niš pobeđuje, svima je dobro, a pogotovo ljudima ovde u Nišu“, poručio je Glišić.

Govoreći o razlozima zbog kojih je, kako je rekao, važno da Niš pošalje snažnu poruku, Glišić je naveo da je potrebno pokazati jedinstvo i zajedništvo u očuvanju države.

„Jedan od razloga zbog kojih Niš treba da pobedi jeste da se pošalje poruka jedinstva i želja da zajedno čuvamo jednu jedinu državu koju imamo“, rekao je Glišić.

On se osvrnuo i na događaje iz prethodnog perioda, ocenjujući da je tada, kako je rekao, poslata loša slika o Nišu, ali da je uveren da većina građana ovog grada želi da ga predstavi u najboljem svetlu.

„Ja znam da narod ovde nije takav. Postoje divni ljudi, dobri ljudi koji žele da u najboljem svetlu predstavljaju svoje mesto, a siguran sam da ste to vi. Siguran sam da ćete vi biti ta većina koja će da šalje najlepšu moguću poruku o gradu Nišu, jednom od naših najlepših gradova u Srbiji“, istakao je Glišić.

Na sastanku je govorio i gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović, koji je naglasio da poruke iz Niša moraju biti usmerene ka miru i jedinstvu srpskog naroda.

Dragoslav Pavlović
Dragoslav Pavlović foto: GP018

„Danas moramo da pošaljemo sve poruke usmerene na jednu stranu — ka miru i jedinstvu srpskog naroda. Dosta nam je više da nas razdvajaju i razjedinjuju. Na nama je velika odgovornost. Mi smo ti koji moramo da ujedinjujemo, jer to, na čelu sa našim predsednikom Aleksandrom Vučićem, činimo već više od 15 godina“, rekao je Pavlović.

On je poručio da aktivisti i članovi stranke treba da prenesu poruku građanima u svakom delu grada, naselju i selu, kako bi se što veći broj ljudi okupio 27. juna ispred Narodne skupštine.

„Moramo da prenesemo poruku svim našim kolegama i prijateljima, po biračkim mestima, u svakom delu grada, u svakom selu, u svakom prigradskom naselju, između svake zgrade, da bi trebalo biti ispred Narodne skupštine 27. juna. Imamo nekoliko aktivnosti u bliskom budućem periodu, ali ova je najvažnija. Zato smo danas ovde“, naglasio je Pavlović.

Gradonačelnik Niša istakao je da, za razliku od onih koji, kako je rekao, nude laži, SNS nudi rad, izgradnju i prosperitet.

„Danas mnogi nude samo laži. Mi nudimo rad, mi nudimo izgradnju, mi nudimo prosperitet. Zato smo mi neko na koga se danas Nišlije mogu osloniti“, rekao je Pavlović.

Posebno je naglasio simboliku datuma 27. i 28. juna, ističući da je Vidovdan kroz istoriju bio dan kada se, kako je rekao, Srbija branila.

„Koliko je važno da 27. budemo ispred Narodne skupštine Republike Srbije? To je pravo mesto gde danas moramo biti. Jer 27. i 28. nisu bez razloga birani datumi. Na Vidovdan se vekovima Srbija branila. Ja danas vidim da se 27. i 28. ponovo Srbija brani, samo ispred Narodne skupštine“, poručio je Pavlović.

On je pozvao prisutne da razgovaraju sa prijateljima, komšijama i građanima dobre volje i da ih pozovu da se pridruže skupu u Beogradu.

„Važno je da svako od nas pozove svoje prijatelje, svoju braću, svoje komšije, sve ljude dobre volje da pođu. Da nas bude što više. Jer je danas mesto ispred Narodne skupštine mesto gde se brani Srbija. Vekovima se Srbija na Vidovdan branila, i ove godine će“, zaključio je Pavlović.

#Politika

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde