Naslovna Niš Četvrfinale Kupa Radivoja Koraća/ Partizan poslednji polufinalista Kupa Radivoja Koraća

0

U meču za poslednje mesto u polufinalu Kupa Radivoja Koraća sastali su se Partizan i Borac. Pred punim tribinama Čaira obe ekipe su odigrale čvrstu i borbenu utakmicu. Na kraju je meč ipak pripao igračima Partizana 87:79.

Borac krenuo ofanzivno i poveo 11:17. Igrači Partizana učvrstili odbranu i posle brzih napada stigli na 20:18.

Partizan je u drugoj četvrtini bio fizički nadmoćniji i poenima u reketu odmakli protivniku. Prevlast u reketu je donela je Partizanu i dvocifrenu prednost. Izdvojio se šuterski raspoloženi Janković koji je u prvom poluvremenu ubeležio 12 poena. U zadnjem napadu Volden je šutirao iza linije za tri poena pre sirene i doneo rezulat 46:33 u korist Partizana na kraju prvog poluvremena.

U trećoj deonici Partizan držao Borac na odstojanju. Prvi deo igre nakon poluvremena obeležila je tvrda igra na oba kraja terena i dosta izgubljenih lopti na obe strane. Igrači Borca prišli su na 4 poena zaostatka uz zvuke sirene za kraj treće četvrtine koja se završila rezulatom 59:55.

Na početku četvrte četvrtine Borac se potpuno vratio u meč i borbenošću u reketu došao na koš zaostatka na 6 minuta do kraja utakmice. Čačani su uspeli da ubace nekoliko teških šuteva sa linije 6,75, ali nisu mogli protiv individualnih kvaliteta Partizanovih igrača.

Poznat je i četvrti pollufinalista Kupa Radivoja Koraća. Partizan- Borac 87:79.