Naslovna Niš Četvrfinale Kupa Radivoja Koraća / FMP sigurno do polufinala

Četvrfinale Kupa Radivoja Koraća / FMP sigurno do polufinala

0

Drugi dan Kupa Radivoja Koraća počeo je utakmicom između FMP-a i Dinamika. Ekipa Dinamika bila je ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini što su igrači FMP-a iskoristili i slavili ubedljivo 98:73.

U prvoj četvrtini ekipa Dinamika pružila pristojan otpor i na momenat sustigla momke iz Železnika. FMP igrao ubedljivo u napadu i došao na 14-8. Dinamik je čvrstom odbranom došao do kratkotrajnog vođstva. Ulaskom Čovića i Kuzmića nominalni domaćini došli do koša prednosti na kraju prve deonice.

Problemi u odbrani ekipe sa Dorćola odrazili su se i na stanje na semaforu. „Panteri“ su se odmakli na +15 u drugoj četvrtini. Na odmor se otišlo sa rezultatom 48:38 za tim iz Železnika.

Košarkaši FMP-a nastavili tamo gde su stali u drugoj četvrtini i u trećoj deonici pojačali ritam i došli do +22. Šuteri ekipe FMP-a bili su raspoloženiji u trećoj četvrtini i sa 50 procenata uspešnosti gađanja izvan linije za tri poena i stoprocentnim učinkom za dva poena iz igre došli do teško dostižne prednosti.

U zadnjoj deonici se videlo najviše atraktivnih poteza, a i meka ruka šutera FMP-a nije stvrdnula. Uz 4/5 za 3 poena, momci iz Železnika su sigurno priveli meč kraju.