Naslovna Niš Partizan odneo bodove sa Čaira

Partizan odneo bodove sa Čaira

0

Fudbaleri Partizana savladali su u Nišu Radnički sa 4 : 1, u drugom kolu JSL. Otvaranju nove sezone na Gradskom stadionu prisustvovalo je samo 7.000 gledalaca, što je verovatno najslabija poseta u dosadašnjoj istoriji susreta ova dva kluba na Čairu.

Još se publika nije smestila na svoja mesta, a Partizan je poveo. Škuletić je pronašao Grbića, koji se oslobodio čuvara i preciznim udarcem matirao Filipovića. Jedinu pravu akciju u prvom poluvremenu Radnički je imao u 23. minutu, kada je dugom loptom izbačen Pejčić, na čiji šut ili centaršut kasni Batioha. Kazna je stigla u 26. minutu, kada je Lazović duplirao prednost crno-belih. Domaći su signalizirali ofsajd poziciju, ali sudija Dimitrijević iz Loznice nije promenio odluku. Trener Partizana Marko Nikolić drugo poluvreme posmatrao je iz tunela za igrače, jer je očigledno u pauzi zaradio crveni karton. Prvo uzbuđenje u nastavku bile su polumakazice Milenkovića na centaršut Jovanovića, ali se istakao golman Lukač. Radost za domaće navijače stigla je u 64. minutu. Posle kornera lopta je stigla do Đorđevića, koji je rezantnim udarcem smestio u gol. Samo četiri minuta kasnije isti igrač ponovo šalje loptu u mrežu, ali ovog puta u svoju. Nakon oštrog centaršuta Vulićevića, Đorđević je nespretno intervenisao za vođstvo Partizana od 3 : 1. Taj gol totalno je presekao domaći tim, koji nije imao snage da vrati novu neizvesnost u meč. Sve dileme razrešio je Škuletić u 75. minutu, kada je iskoristio kiks Miloša Petrovića za za konačnih 4 : 1.

Radnički je tako u duelima sa večitim rivalima ostao bez bodova u prva dva kola, a u narednom ga čeka još jedan težak ispit, gostovanje u Jagodini.