Naslovna Niš Partizan NIS osvajač Triglav osiguranja Kupa Radivoja Koraća 2018!

Partizan NIS osvajač Triglav osiguranja Kupa Radivoja Koraća 2018!

0

Gradski Portal 018 – 19.02.2018

CRVENA ZVEZDA MTS – PARTIZAN NIS 75:81 (9:25, 22:24, 24:16, 20:16). Osvajač Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća 2018. je ekipa Partizana NIS, koja je u velikom finalu savlada Crvenu zvezdu MTS!

Crno-beli su posle izuzetno tvrdog starta meča bili efikasniji u napadu i u šestom minutu posle trojke Veličkovića poveli 14:6. Igrači Zvezde su promašivali za dva i tri poena, što je Partizan kažnjavao, pa je Novica ponovo pogodio za tri poena, pa Šalić za dva za velikih 19:7 za tim iz Humske u devetom minutu. Najvećih 25:9 bilo je posle vezanih trojki Aranitovića i Vona na kraju prve četvrtine.

Ni na startu druge četvrtine Zvezda nije mogla da prati Partizanov ritam, niti da pogodi sa distance, pa je u 13. minutu bilo ogromnih „plus 20“ – 31:11. Dobrić je u 14. minutu pogodio trojku, što je bio prvi koš iz igre crveno-belih posle 13 minuta. Zvezda se malo trgla, pa je na polovini druge deonice smanjila na 20:33. Ipak, to je bilo kratkog daha, a crno-beli su ponovo bili neumoljivi – 46:26 (19. minut), dok je na poluvremenu bilo 49:31.

Zvezda je bolje otvorila treću četvrtinu i posle dva i po minuta smanjila na 39:51, a posle trojke Bjelice i tri penala Feldina na „minus pet“ – 47:52 (serija crveno-belih 16:3). Međutim, sjajni Vilijams-Gos je odbio ovaj napad i doneo crno-belima „plus 12“ u 27. minutu – 59:47, a onda i Andrić trojkom velikih 62:47. Treća četvrtina završena je rezultatom 65:55 za Partizan.

Odlučujući period igre počeo je sa nekoliko promašaja na obe strane. Partizan je držao desetak poena prednosti,a ekipa trenera Alimpijevića ponovo pripretila u posle pet vezanih poena Jankovića u 34. minutu i došla na „minus pet“ – 62:67. Lesor je zakucavanjem smanjio na 66:69 četiri i po minuta pre kraja, a Feldin promašio izjednačenje. Partizan je bio smireniji i kaznio je promašaje crveno-belih za tri poena, pa se na 3:15 pre kraja odlepio na 73:66. Vilijams-Gos je bio siguran sa penala za 75:68, a kada je Ročesti pogodio dva slobodna bacanja i smanjio na 73:76 na 54 sekunde pre kraja, crveno-beli su se ponadali velikom preokretu. To nije dozvolio Gagić, koji je poentirao za 78:73 na 36 sekundi pre poslednje sirene i praktično odlučio pobednika.

Kompletnu statistiku finala možete videti na ovom linku :

Svečana ceremonija dodele nagrada

Posle finala, održana je svečana ceremonija dodele nagrada, medalja i pehara. Prvo je generalni sekretar KSS Dejan Tomašević uručio plaketu zahvalnosti KSS za odličnu organizaciju predsedniku RKSIS i predsedniku organizacionog odbora Kupa Urošu Parliću.

Najbolji strelac finala bio je košarkaš Partizana Najdžel Vilijams-Gos sa 23 poena, koji je ujedno i najbolji igrač finala sa 31 indeksnim poenom. Oba priznanja mu je uručio potpredsednik KSS za mušku košarku Igor Rakočević, dok mu je Đorđe Korać, brat Radivoja Koraća, poklonio umetničku sliku.

Uroš Parlić, predsednik RKSIS i Dragan Marković, direktor Triglav osiguranja, naslovnog sponzora Kupa Radivoja Koraća 2018, podelili su srebrne medalje košarkašima Crvene zvezde.

Zlatne medalje igračima Partizana uručili su generalni sekretar KSS Dejan Tomašević i direktor Triglav osiguranja Dragan Marković.

Veliki pehar „Žućkovu levicu“ kapitenu Partizana Novici Veličkoviću uručio je predsednik Košarkaškog saveza Srbije Predrag Danilović.

# Finalni meč pratio je u dvorani „Čair“ i počasni predsednik KSS i legenda svetske košarke Bora Stanković.Sećanje na predsednika KSB Dejana Dimitrijevića

Pre početka meča, Predrag Dimitrijević, sin dugogodišnjeg predsednika Košarkaškog saveza Beograda Dejana Dimitrijevića koji nas je napustio prošle godine, primio je plaketu za očev višedecenijski uspešan rad u košarci od predsednika Regionalnog košarkaškog saveza Istočne Srbije Uroša Parlića.

Dušan Alimpijević, trener Crvene zvezde

Čestitam Partizanu na potpuno zasluženom osvajanju Kupa, bili su bolji od prve do poslednje sekunde. Sa ovakvim uvodom i ulaskom u utakmicu nismo zaslužili pobedu. Drugo poluvreme nije bilo dovoljno i ne može da bude kada ovako uđemo u meč… Ceo turnir nismo odigrali na našem nivou na kome igramo u ABA ligi i Evroligi. Pokušavao sam u nekoliko navrata da objasnim da je Partizanu ovaj meč zaista značajan, da će ući sa velikom energijom što je jasna stvar, jer su imali takvu Evropu kakvu su imali i nisu se plasirali u plej-of ABA lige, siguran sam bio da će otvoriti utakmicu sa dobrom energijom. To je bio naš najveći problem i Partizan je potpuno zasluženo pobedio.

Milko Bjelica, košarkaš Crvene zvezde
Nismo bili na nivou na kome smo inače, na ovom turniru nismo  igrali kako smo želili. Čestitao bih Partizanu na pobedi, okrećemo se daljem takmičenju. Dopustili smo im lake poene i da naprave razliku tokom prve četvrtine koju smo posle stizali tokom cele utakmice i na kraju nismo uspeli.

Nenad Čanak, trener Partizana

Još sam pod utiskom, emocije su jake, ne znam šta bih rekao… Izuzetno bitan trofej za Partizan posle posta od četiri godine, konačno trofej u vitrinama… Meč smo odlično otvorili, maksimalno motivisani i raspoloženi, završili smo prvo poluvreme sa nerealnom razlikom. Drugo poluvreme, imajući u vidu šta smo sve prošli od kada sam ja trener u par utakmica u kojima je prosuta prednost i da je rival bio ubedljivo najkvalitetniji protiv koga smo igrali, nije bilo realno da će tako meč ići do kraja. Imali smo dva krizna perioda, ne zbog naših grešaka već zbog kvaliteta Zvezde koja je podigla intenzitet igre i birala bolja rešenja u napadu. Ušlo se u neizvesnu završnicu. Drago mi je kako smo odgovorili na način koji do sada nije bio karakterističan za nas, još većom energijom i zajedništvom i sasvim zasluženo osvojili trofej.