Naslovna Niš Održan humanitarni sportski događaj „Dođi na Rovče”

Održan humanitarni sportski događaj „Dođi na Rovče”

0
Basketu 3 na 3
Basketu 3 na 3 foto: GP018

Povodom obeležavanja Svetskog dana mladih, danas je u popularnom Rovčetu pored Tvrđave održano peto izdanje humanitarnog sportsko-kulturnog događaja „Dođi na Rovče”.

Karate klub Bušido NB
Karate klub Bušido NB foto: GP018

Posetioci su uživali u raznovrsnom programu – od tradicionalnog turnira u basketu 3 na 3, preko demonstracije borilačkih veština je priredio Karate klub „Bušido NB”, do kulturno-zabavnog dela u kojem su nastupili poznati niški muzičari Emin i Bakster, kao i Kulturno-umetničko društvo „Sveta Ivanović” iz Huma.

KZM Crveni Krst
KZM Crveni Krst

Organizator događaja je Kancelarija za mlade GO Crveni Krst.

Milica Selkić
Milica Selkić foto: GP018

„Nisam više u Kancelariji za mlade, ali trudim da kroz poziciju većnika za kulturu i obrazovanje podržim mlade i da uvek naglasim koliko je važno slušati mladost i u nju ulagati. Pored izvrsnih tekvondista, basketaša, karatista, imamo i mladu devojčicu koja će svirati i violinu, što je jedna novina na našoj manifestaciji. Naravno, imamo i malo tradicije i kulturno-umetničko društvo „Sveta Jovanović” iz Huma”, navela je doskorašnja predsednica Kancelarija za mlade u GO Crveni Krst, a sada većnica te opštine Milica Selkić.

Mladi posetioci su imali priliku i da se upoznaju sa karateom, a demonstraciju borilačkih veština priredio je Karate klub „Bušido NB”. Inače, klub je ove godine na Evropskom prvenstvu u Češkoj imao zapažene rezultate, gde je Nikola Blažević osvojio srebro, a Sara Radojković peto mesto.

Natalija Mladenović
Natalija Mladenović foto: GP018

„Karate je vrlo bitan sport pogotovo za decu, zato što tu vežbaju fizičke sposobnosti, a i druge karakteristike kao što su samopoštovanje, hrabrost i disciplina. Danas mladima pokazujemo osnovne tehnike koje radimo u borbama – ručne i nožne tehnike, a i tehnike bacanja”, istakla je Natalija Mladenović iz ovog karate kluba.

Humanitarna kutija, medalje i pehari
Humanitarna kutija, medalje i pehari foto: GP018

Kotizacija za učešće, kao i sav prikupljeni novac od donacija, biće uplaćeni na račun Vasiliја Mitrovića.

GO Crveni Krst je ove godine izdvojila 17 miliona za projekte iz kulture i sporta, od čega je sedam uloženo u kulturu, a deset u sport. Selkić je istakla da su podržani projekti kako u gradskom području, tako i na seoskim.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde