Odličan Radnički ipak poražen

0
Radnički Niš

Gradski Portal 018 – 12.12.2016

Fudbalski klub Radnički poražen je od Crvene zvezde rezultatom 2:1. Bila je ovo utakmica u kojoj je Radnički ostavio možda i najjači utisak od utakmice protiv Vojvodine u Nišu.

Crvena zvezda povela je već u 3. minutu meča golom Ruiza, šut sa 17 metara i golman Radničkog Vladimir Bajić nije mogao ništa da uradi. 9 minuta kasnije, izjednačenje. Milan Pavkov na asistenciju Sase Stojanovića, glavom postiže pogodak za 1:1.

Radost Nišlija nije trajala dugo. U 23. minutu meča Crvena zvezda postigla je drugi, a ispostaviće se i pobednički gol. Strelac je bio Donald, na asistenciju koja je sasvim slučajno i stigla do njega, loš šut Kange ipak je završio kao asistencija Donaldu.

Imali su i jedni i drugi još nekoliko odličnih prilika da postignu gol, a možda najbolju na meču imao je mladi napadač Radničkog Milan Pavkov, koji je u 56. minutu izašao jedan na jedan sa golmanom Zvezde, ali napravio je jedan potez više i nije uspeo da iskoristi 100% šansu za izjedačenje.

Milan Rastavac, trener Radničkog, nakon utakmice rekao je da je malo falilo da Radnički napravi podvig.

„Nikako da se iščupamo, sve nešto za malo fali. Nadam se da ćemo do sledeće utakmice sve prebroditi. Dobro će nam doći pauza, trebalo bi malo da se presaberemo i da se ukombinujemo u ono nešto što je pobedničko. Još jedna utakmica je ostala, idemo prvo nju da rešimo kako treba, a onda na pauzu, pa ćemo se namestiti za dalje“ – rekao je nakon utakmice Milan Rastavac.

Poslednju utakmicu prvog dela prvenstva ekipa Radničkog igraće protiv Metalca  na stadionu Čair od 13 časova.