Naslovna Kultura Niški simfonijski orkestar izvodi dela Šopena i Bramsa uz nemačke umetnike

Niški simfonijski orkestar izvodi dela Šopena i Bramsa uz nemačke umetnike

0
Premijerni koncert niškog Simfonijskog orkestra
Premijerni koncert niškog Simfonijskog orkestra

U dvorani Simfonijskog orkestra biće održan premijerni koncert u petak, 13. februara, sa početkom u 20 časova. Publiku očekuje veče klasične muzike pod dirigentskom palicom maestra Danijela Gaisa iz Nemačke, uz nastup renomirane pijanistkinje Julije Okruašvili.

Pijanistkinja Julija Okruašvili predstaviće se delima Frederika Šopena – Koncertom za klavir i orkestar broj 2 u f-molu, op. 21, koji važi za jedno od najlirskijih i najzahtevnijih dela romantičarskog repertoara. Publika će uživati u stavovima Maestoso, Larghetto i Allegro vivace.

U drugom delu programa Niški simfonijski orkestar izvešće Simfoniju broj 4 u e-molu, op. 98, Johanesa Bramsa.

Simfonijski
Simfonijski foto: GP018

Ulaznice za koncert dostupne su u administrativnim prostorijama Niškog simfonijskog orkestra, svakog radnog dana od 8 do 15 časova. Cena karte iznosi 800 dinara, dok su karte po povlašćenoj ceni od 500 dinara namenjene penzionerima, studentima i đacima.

#Kultura 

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde