Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović najavio je nova ulaganja u zelene površine i parkove širom grada, ističući da će tokom 2026. godine fokus biti na uređenju parkova, sadnji zelenila i unapređenju sistema za održavanje travnatih površina.

Kako je rekao, među najvažnijim projektima je proširenje Parka Sveti Sava prema ulici Branka Miljkovića, gde će po prvi put biti uveden sistem za zalivanje „kap po kap“ i prskalice.

„Vrlo često tokom jula i avgusta, zbog visokih temperatura, trava požuti. Zato ove godine moramo da revitalizujemo Park Sveti Sava“, rekao je Pavlović.
On je najavio i formiranje potpuno novog parka kod Roda centra, gde će biti uređene pešačke staze, postavljene klupe i javna rasveta.
„To smo sebi zadali kao cilj za ovu godinu. Moraće da postoji koordinacija između Mediane i Direkcije za izgradnju grada kako bi taj prostor bio uređen onako kako želimo“, naveo je gradonačelnik.
Pored toga, grad planira i dodatno uređenje zelenih površina na više lokacija u Nišu, uključujući prostor kod Trga Republike, gde je već uveden sistem „kap po kap“, ali i moguće nove parkove kod Trga 14. oktobar i Trga Pavla Stojkovića.
Pavlović je rekao da bi tokom ove godine trebalo da bude završena i kompletna revitalizacija parka Čair, koja podrazumeva nove staze, mobilijar, sisteme za zalivanje i dodatne sadržaje za decu i rekreaciju.
„Kompletna revitalizacija parka Čair obuhvatiće i nove sisteme za zalivanje, nove staze i bolje uslove za decu, šetnju i boravak građana“, kazao je Pavlović.
On je istakao da su zelene površine jedan od glavnih prioriteta grada tokom ove godine, kao i da je već povećan broj košenja i održavanja travnatih površina.
„Zelene površine su nam fokus ove godine. Već sada se vidi više košenja i više rada na održavanju zelenila, a tako će biti i tokom maja i juna kada trava najviše raste“, rekao je gradonačelnik.
Dodao je da JKP „Mediana“ trenutno radi sa većim brojem zaposlenih i novom mehanizacijom, što bi trebalo da doprinese boljem održavanju zelenih površina širom grada.












Kao stanovnik naselja Milka Protić vrlo sa zadovoljan radom sekcije održavanja zelenih površina. Ljudi rade kvalitetno i odgovorno. Stavljav samo veliku primedbu za nebrigu oko seče trulih stabala. U naselju je tokom prošlog leta nastradalo mnogo visokog drveća i sada su ti gorostasi opasni po ljude.
Ne dirajte Čair, ne želimo beton
Gradonacelnik se trudi ali gradjani vrlo malo, oni samo – ocekuju!
Nek urede prvo drvorede u Vozdovoj popločavaju a ne saradjuju sa Goricom ili vec kojim preduzecem da sw odmah i posade drveca sa obe strane ulice do centra.
Drze drveca u saksijama.
Ulice Gen.Tranijea betonirane rupe gde su trebala da se vrate drveca.
Trg Kralja Milana skroz u betonu .
Sta reci
Primitivizam i bezobrazluk
Zahtevamo više drveća, a ispod njihovih krošnji više klupa, na kojima ćemo moći da sednemo I odmorimo se!!!Grad je u hroničnom deficitu sa klupama, pogotovu u školskim dvorištima(mama sam petoro dece, znam). Nije meni lično problem, ja još uvek mogu da stojim, ali je sramota da bake I deke, trudnice, ljudi sa specifičnim nedostacima… nemaju gde da sednu, dok čekaju svoje najmilije. Klupe I nadstrešnice na autobuskim stajalištima? – RUGLO, u mnogo slučajeva!
Previše smo naš voljeni Niš okovali betonom! 😢
On se guši, I mi u njemu!
Više medonosnog drveća I grmova!!!
Pored nas ljudi, svoj kutak I šansu da prežive trebaju I ptice, pčele… Bez njih se I nama loše piše ‼️