Naslovna Niš Nikola Ljubisavljević isplivao do bronze u Sarajevu

Nikola Ljubisavljević isplivao do bronze u Sarajevu

0
Nišlija Nikola Ljubisavljević (19), reprezentativac Srbije u para-plivanju, osvojio je treće mesto i bronzanu medalju na Prvom međunarodnom mitingu u para-plivanju „Sarajevo open 2019“.

Plivački miting, održan ovog vikenda u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, okupio je više od 90 takmičara iz sedam evropskih zemalja a Ljubisavljević je do medalje stigao u trci na 100 metara delfin stilom.

Veoma blizu medalje mladi niški plivač bio je i u  trci na 50 metara slobodnim stilom i trci na 100 metara slobodnim stilom, ali je obe trke završio na četvrtom mestu.

Plivački klub „Spid“ iz Sarajeva koji je organizovao „Sarajevo open 2019“ uspeo je da na prvom takmičenju plivača sa invaliditetom u tom gradu okupi najbolje plivače iz Bosne i Hercegovine, Turske, Hrvatske, Srbije, Slovenije, Crne Gore, Austrije i Bosne i Hercegovine.

Za medalje su se nadmetali, između ostalih, aktuelni evropski i svetski prvak Dino Sinovčić iz Hrvatske, aktuelni svetski rekorder na 800 i 1.500 metara slobodnim stilom Kristijan Vincetić i najbolji sportista Bosne i Hercegovine u 2018. godini Nermin Memić.

Ljubisavljević, inače član niškog Udruženja mladih sa invaliditetom  „Kišobran“, bio je jedini Nišlija na takmičenju u Sarajevu, a na tom plivačkom mitingu boje naše zemlje branili su i Novosađani Stevan Nakić i Nemanja Panović.

Nemanja Panović izborio je tri zlatne i jednu bronzanu medalju, a Stevan Nakić dve zlatne i dve srebrne medalje.