Naslovna Niš Mlak Radnički, nikad gori!

Mlak Radnički, nikad gori!

0

Gradski Portal 018 – 07.11.2016

Jutros oko 7 sati krenuli smo put Ivanjice. Preko pet stotina kilometara u oba pravca, više od 7 sati vožnje, 12 sati u patikama, otišli smo da bodrimo naš Radnički. U Ivanjicu, nakon kraće pauze u Kraljevu, stižemo oko 12 sati i 30 minuta. Ivanjaca, mali, lep gradić, ušuškan planinama sa svih strana, ljudi vedri i nasmejani, svi nose obeležja Javora. To je možda bila i jedina pozitivna strana našeg odlaska. Utakmica je počela u 13 sati i 20 minuta, a poprilično nas je začudila činjenica da gledalaca skoro nije ni bilo, što se kosi sa tim da svi nose dresove i majice Javora.

Radnički je odigrao nikad goru utakmicu. Neki fudbaleri bi apsolutno morali da se zapitaju kako su smeli sebi da dopuste takve kikseve, izgledali su kao 11 igrača koji se prvi put vidi u životu, a fudbal kao da su igrali svega nekoliko puta do sada.

Celokupna odbrana, njihovo zalaganje, kiksevi, nijedan kvalitetan pas, igranje pred svojim golom, kao i puštanje protivnika da prolazi i stvara šanse, svakako je nedopustivo ekipi, koja navodno pretenduje da sledeće godine igra Evropu.

S druge strane, jeste da nekoliko ključnih igrača nije igralo, ali to nije nikakav alibi, jer su i ostali igrači potpuno odbacili. Pre svega, mladi Apostolović i Dušan Živković, koji kao da nisu bili na terenu, a od njih se možda i najviše očekivalo. Živković svojim jalovim i sebičnim solo-prodorima, upropastio je nekoliko izglednih prilika.

Na kraju, rezultat opravdnan i Javor je zasluženo slavio rezultatom 2:0. Prvi gol su postigli u 11. minutu i ponašali se od tog trenutka kao ekipa koja gubi i želi izjednačenje.

Ljudi u Nišu vole Radnički, i ako ni zbog čega drugog, fudbaleri bi morali da znaju da zbog grba koji nose na grudima imaju veliku odgovornost i da moraju da daju sve od sebe. Ovakve utakmice se više ne smeju događati.