Naslovna Niš Mladi niški plivači dominirali na prvenstvu Srbije. Mihajlo petostruki šampion, a Kosta...

Mladi niški plivači dominirali na prvenstvu Srbije. Mihajlo petostruki šampion, a Kosta osvojio 6 medalja

0
Plivački klub „Sveti Nikola”

Na Državnom prvenstvu Srbije u plivanju za pionire niški Plivački klub „Sveti Nikola“ osvojio je najviše medalja, čak devet zlatnih i devet srebrnih.

Pioniri u konkurenciji 235 plivača iz 38 klubova, u ekipnom plasmanu zauzeli su treće mesto i doneli još jedan vredan pehar Klubu, dok su po broju medalja zauzeli prvo mesto, osvojivši ukupno 18 medalja, po devet zlatnih i srebrnih medalja.

PK „Sveti Nikola“ je učestvovao sa 13 sjajnih takmičara, od čega osam dečaka i pet devojčica.

Mihajlo Ilijin je dominirao na ovom takmičenju, postao je petostruki državni prvak. U svim disciplinama na kojima je nastupio osvojio je zlatnu medalju – 50m,100m i 200m slobodno, 100m leđno i 200m mešovito.

Jelić Kosta zablistao je na ovom prvenstvu osvojivši šest individualnih medalja (1 zlatnu i 5 srebrnih). Zlatnu medalju i titulu najbržeg ostvario je u disciplini 100m delfin stilom, dok je srebrne medalje osvojio u disciplinama 50m i 200m slobodno, 100m prsno, 100m leđno i 200m mešovito.

Marinković Lena osvojila je srebrnu medalju u disciplini 100m leđno. U štafetnim trkama ovaj niški klub osvojio je četiri medalje, dve zlatne i dve srebrne.

Državni prvaci postali su pioniri u disciplinama 4x50m mešovito za dečake (u sastavu Ilijin Mihajlo, Stojiljković Đorđe, Jelić Kosta i Arsić Aleksa) i u disciplini 4x50m miks mešovito (u sastavu Ilijin Mihajlo, Živković Petra, Jelić Kosta i Jovanović Marijana).

Dok je u disciplini 4x50m slobodno za dečake (u sastavu Jelić Kosta, Ilijin Mihajlo, Arsić Aleksa i Mitić Slaviša) i u disciplini 4x50m slobodno mešano (u sastavu Jelić Kosta, Ilijin Mihajlo, Marinković Lena i Jovanović Marijana) PK „Sveti Nikola“ zauzeo drugo mesto.