Nakon posete Nišavskom upravnom okrugu, gde se sastala sa predstavnicima Okruga i gradskih opština, ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović održala je sastanak sa gradonačelnikom Dragoslavom Pavlovićem i predsednikom Skupštine Igorom Novakovićem.
Ministarka nije želela da komentariše koji su to konkretni dogovori postignuti, ali je istakla da su svi planovi vezani za potrebe Nišlijki i Nišlija.

„Ako bismo rekli o čemu smo danas razgovarali, onda bi za mesec dana bila pitanja zašto to nismo uradili. Mudro ćemo prećutati detalje današnjeg razgovora. Izaći ćemo sa detaljima kad završimo posao. Sve o čemu smo razgovarali tiče se svakog stanovnika grada Niša. Sve što budemo uradili kao potez, biće na opšte zadovoljstvo. Nema tu nikakve misterije, mi ne želimo unapred da pričamo o obećanjima”, poručila je ministarka Paunović.
Grad Niš će učestvovati na javne pozive Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, koje je za pomoć razvoju opština izdvojilo 370 miliona dinara.

„Uvek je značajno kad ministar dođe u Niš i kad imamo konstruktivne sastanke, kakav smo danas imali. Sve ono što budemo osmislili u narednom periodu siguran sam da ćemo to zajednički raditi. Po prvi put Grad Niš po pozivima koje Ministarstvo raspisuje, ima spremne projekte, a i po tim projektima ima i ishodovane dozvole. Sigurno je da ćemo po više različitih konkursa aplicirati i nadam se dobiti određena sredstva, koja Niš zasigurno zaslužuje”, naveo je gradonačelnik Pavlović.
On takođe nije komentarisao s kakvim projektima će Grad Niš konkurisati, jer navodi da će o tome biti reč tek ako komisija Ministarstva odobri sredstva.