Naslovna Niš “Lavovski” Viktor za 1:0 za Srbiju

“Lavovski” Viktor za 1:0 za Srbiju

0

Gradski Portal 018 – 03.02.2017

Viktor troicki slavio je u prvom meču Dejvis kupa između Srbije i Rusije protiv Kačanova rezultatom 3:2. Viktor je uspeo da osvoji prvi set rezultatom 6:4 za svega 37 minuta. Moglo je biti i mnogo ubedljivije, s obzirom da je Viktor u jednom trenutku imao dva brejka prednosti i rezultat 5:1. Međutim, Kačanov je popravio malo svoju igru i vratio prvi set u neizvesnost uzimenjam jednog brejka, ali je Troicki sigurnim poenima na svoj servis uspeo da prvi set dobije u svoju korist.

Drugi set počeo je upravo onako kako je počeo i prvi, samo što su se akteri promenili. KarenKačanov nakon odličnog svog servis gema, uspeo je da uzme i Viktorov i relavitvno rano stekne prednost brejka, baš kao i Viktor Troicki u prvom setu. Nakon trećeg i veoma neizvenosnog gema, u kome su se mogle videti prave teniske bravure, Kanačanov je anulirao prednost Viktora od 30:0 i osvojio i drugi gem na njegov servis. Zatim je usledio najduži gem do tada, na Viktorov servis koji se igrao na razlike a dobio ga je Viktor, 3:1 za Rusiju. Slede dva gema u kome su teniseri uspekli da osvoje po poen. Brejk! Nakon gema na servis Kačanova, nošemovacimaja sa tribina Viktor je oduzeo gem protivniku i vratio se u “život”, a na kraju slećeg već je bilo nerešeno 4:4. Pri rezultatu 5:5, Viktor je imao dve brejk lopte, međutim, treće brejk lopte nije bilo i Kačanov je uz dosta sreće poveo sa 6:5. Viktor je rutinski izjednačio na 6:6. Igrao se tajbrejk u kome je slavio Kačanov rezultatom 7:3 i time izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Početak trećeg seta počeo je odlično za Viktora i našu reprezentaciju s obzirom da je već nakon 4 odigrana gema imao brejk prednosti i vodio rezultatom 3:1. Usledili su gemovi u kojima su teniseri na svoj servis uspevali da održe razliku istom, 4:1 za Viktora, zatim 4:2 za Kačanova. Istim tempom zavšen je i naredni gem. Viktor snažno i samouvereno povećava prednost na 5:2 za Srbiju. Kačanov je uspeo da anulira predost iz prethodnog gema, pa je rezultat bio 5:3 za Viktora Troickog. U narednom gemu servirao je za pobedugde je nakon 2 sata i 33 minuta uspeo da vrati vođstvo Srbiji za 2:1 u setovima.

U četvrtom set počeo je osvojenim servis gemom Kačanova iako je na 40:30 Viktor imao bejk šansu, sigurnim servisima Rus je uspeo da ga osvoji, što je verovatno imalo uticaja na Viktorovu igru u narednom gemu u kome se veoma mučio i izgubio gem bez osvojenog poena. 2:0 u gemovima za Rusiju, a onda odličnim servisima uz dva as-a došao do prednosti 40:0, a onda uz dosta muke ipak uzeo još jedan gem Srbiji. Ponavlja se igra i rezultat iz prethodnog seta, samo što ovog puta Kačanov igra bez greške i rezultat je 3:1. U narednom gemu Viktor je ponovo imao brejk šansu, ali je odličnim servisima visoki Rus uzeo gem, 4:1 za Rusiju. Nakon ovog gema Viktor je tražio medicinski tajm-aut, tako da ubedljivo vođstvo Kačanova može biti razlog zato što Viktor trpi bolove, a odmah nakon toga Rus pravi još jedan brejk i servira za pobedu u drugom setu. Srbija-Rusija 2:2.

Odlučujući set počeo je nakon nešto više od 3 sata i 20 minuta, a počeo je odlično za Viktora Troickog, uspeo je da osvoji prvi gem u setu i povede sa 1:0. Nakon gema Kačanova, usledio je Viktorov servis gem u kojem je gubio 15:40, ali je na kraju, na opštu radost svih u hali Čair, uspeo da osvoji gem i održi ovaj meč u neizvesnosti. Nakon tri brejk lopte koje je Viktor imao, uspeo je da spasi tri, ali ne i četvrtu gem loptu Kačanova. Sledeći gemovi pripadali su teniserima koji su u tom trenutku servirali. Viktor je osvojio gem za 5:4 i otežao protivniku gem jer je servirao za opstanak u meču i onda najzanimljiviji gem u kome je Viktor imao dve meč lopte, ali na kraju samo 5:5.

Pobednik je odlučen nako 4 sata i 30 minuta i slavio je Viktor Troicki koji je uspeo da anulira prednost Rusa u tajbrejku i sa gubitkom od 3 poena pobedi sa 8:6.