Naslovna Društvo KUP RADIVOJA KORAĆA; CRVENA ZVEZDA 89 – 64 BORAC

KUP RADIVOJA KORAĆA; CRVENA ZVEZDA 89 – 64 BORAC

0
Crvena Zvezda Borac Kup Radivoja Koraća 2023 foto; GP018

Do kraja meča Zvezda je održavala svoju prednost. Čačani nisu pronašli način kako da pariraju Zvezdi, kako su to činili u prvom poluvremenu.

Do kraja Zvezda je došla do svoje prepoznatljive igre. Razlika u korist Zvezde je konstantno rasla, a na kraju je iznosila 25.

Meč je završen ubedljivom pobedom Crvene Zvezde rezultatom 89 : 64.

Najefikasniji u pobedničkom timu su bili Vildosa sa 18 i Nedović sa 13, a kod Čačana najviše su se istakli Gagić i Radonjić sa po 14 poena.

Protivnik Crvene zvezde u polufinalu je već poznat, a to je Partizan. „Večiti derbi“ je na programu sutra od 21.00 čas.

Drugo poluvreme je počelo trojkama Nedovića i Vildose s jedne strane i Tomaševića s druge strane.

Vildosa je kasnije pogodio još jednu trojku za 46 : 34, nakon čega je trener Borca Dejan Mijatović zatražio tajm-aut.

Na krilima Nedovića i Vildose, koji su briljirali u trećoj četvrtini, Zvezda je zaigrala sigurnije. Šutevima za tri Zvezda je rešila ovu deonicu 29 : 17.

Vildosa je sakupio 10 poena u trećoj četvrtini.

Pred poslednju četvrtinu Zvezda vodi 64 : 48.

Kako je Zvezda završila prvu četvrtinu, tako je nastavila i u drugoj. Kampaco je trojkom doneo Zvezdi vođstvo 20 : 19, a Ilić je povisio na 22 : 19.

Seriju Crvene zvezde, koja je preneta i u drugu četvrtinu, konačno je prekinuo Hejl pogocima sa linije za slobodne bacanja.

Nedović je šutem za tri povisio na 28 : 23, a Petrušev je poentirao u sledećem napadu za +7.

Jedini dvocifreni u prvom poluvremenu je bio Gagić sa 12 poena, a za beogradski tim najviše su ubacili Petrušev i Nedović, po sedam.

Borac pruža dobar otpor protiv osvajača Kupa, a rezultat na poluvremenu je 35 : 31 za Crvenu zvezdu.

Duel dve abaligaške ekipe započet je zakucavanjem Filipa Petruševa za Crvenu zvezdu, koji je poentirao za dva i u sledećem napadu.

U redovima Borca iz Čačka naročito je bio motivisan bivši igrač Partizana Đorđe Gagić, koji je prvu četvrtinu završio sa 8 poena.

Čačani su bolje počeli meč, i imali su u jednom trenutku prednost 19 : 8.

Ipak Crveno-beli su zaigrali sigurnije u nastavku i poenima Nedovića i Mitrovića u završnici prve četvrtine došli su do zaostatka od 2 poena. Rezultat prve četvrtine je 19 : 17 za Borac.