Naslovna Društvo Kup Radivoja Koraća 2023 FMP 91 – 76 Metalac

Kup Radivoja Koraća 2023 FMP 91 – 76 Metalac

0
FMP Meatlac foto; GP018

Početkom poslednje deonice postalo je jasno da će ovaj meč opravdati najave najneizvesnijeg meča četvrtfinala.

Pogotkom sa linije penala Džorden je doveo Metalac do osam poena zaostatka (76 : 68), a Stefanović je svojim osmim poenom prbližio svoj tim na samo pet poena (76 : 71).

FMP je odoleo tom naletu i na kraju ipak ubedljivo slavio sa 91 : 76.

Najefikasniji u pobedničkom timu su Valinskas sa 20 poena, a Janković i Mur su dodali po 16. U redovima Metalca najviše se istakao Džorden sa 19 poena.Igrači FMP-a neće imati mnogo vremena za odmor, jer ih već sutra od 17.00 sati očekuje borba za finale Kupa Radivoja Koraća protiv Mege.

Džorden je odlično počeo drugo poluvreme. Svojim osmim poenom je pomogao Metalcu da se približi na 56 : 44.

U trećoj četvrtini se razigrao Nikola Janković, koji je ukupno postigao 16 poena i najefikasniji je igrač FMP-a.

Metalac je uspeo da smanji zaostatak za timom iz Železnika, pa je na kraju četvrtine rezultat 67 : 58 za FMP.

U drugoj četvrtini se uglavnom igralo koš za košem. Početak ove četvrtine su obeležile i izgubljene lopte kod oba tima.

Stepanović je vezao pet poena za vođstvo od 16 poena FMP-a, za rezultat 42 : 26.

Na samom kraju četvrtine iskusni centar Metalca Uroš Luković je naivno dobio dve tehničke greške i za njega je ovaj meč završen.

Čarls Mening je ubacio 8 poena za Metalac u drugoj četvrtini.

Član ABA lige FMP je pokazo jasnu razliku u kvalitetu u odnosu na člana KLS-a, i na poluvreme idu sa vođstvom 49 : 34.

Poslednji meč četvrtfinala počeo je poenima Stepanovića za FMP. Panteri su brzo nametnuli svoj ritam i ubrzo su poveli sa 10 : 4.

Metalac je iskoristio loše poteze FMP-a i približio se na 10 : 8 poenima Ilića. Ali FMP je nastavio u furioznom ritmu i jasno stavio do znanja ko je favorit za prolazak u polufinale.

Prva četvrtina je završena rezultatom 26 : 12 u korist FMP-a, od čega je Izundu ubacio 8 poena.