Naslovna Niš Konstantin u Super ligi!

Konstantin u Super ligi!

0

NTV – 25.02.2015

Četiri kola pre kraja prvenstva Prve lige koašrakaši Konsatntina i teoretski su obezbedili plasman u Super ligu. U 18. kolu niški košarkaši su u Subotici pobedili Spartak sa 74:65 (19:16,18:17,7:24,21:17)i sa 14 pobeda i 4 poraza zauzimaju drugo mesto. Iako su domaći dobili tri od četiri četvrtine, oba boda su pripala gostima. Oni su u trećem periodu najpre preokrenuli rezultat, a potom i stekli 13 poena prednosti. To je sačuvano u poslednjih deset minuta, pa je Konstantin sasvim zasluženo stigao do uspeha. U njegovom timu Ostojić je bio najefikasniji sa 15 poena, a dvocifreni košgeterski učinak imali su još Tasić sa 13 i Barać sa 12 poena. U redovima Spartaka najefikasniji su bili Živković sa 13 i Sokolović sa 12 poena.