Naslovna Niš Konstantin stigao do pobede u uzbudljivom finišu

Konstantin stigao do pobede u uzbudljivom finišu

0

Košarkaši Konstantina teže nego što se očekivalo ostvarili su novu pobedu u KLS. Oni su u 15. kolu savladali u hali Čair „fenjeraša“ na tabeli kruševački Napredak rezultatom 70 : 68. Već na samom startu domaći tim se odvojio i serijom 16 : 3 početkom druge četvrtine stigao do 16 poena viška, 25 : 9. Činilo se tada da su Nišlije pred novim ubedljivim trijumfom, ali tako nisu mislili gosti. Iz minuta u minut prednost se lagano topila. Na odmoru je bilo plus 9, a posle treće četvrtine samo tri poena razlike 52 : 49. Anemičnu igru domaćih gosti koriste u poslednjem periodu, pa su tri minuta pre kraja i prvi put poveli 58 : 56. Usledila je neverovatna završnica. U poslednjem minutu Kruševljani su imali i pet poena razlike 68 : 63, ali se onda u junaka utakmice uzdigao Vitković i sa dve trojke doneo trijumf niškom timu. On je meč završio sa 8 poena, a u redovima Nišlija istakli su se i Tasić sa 17 poena i 9 skokova, te Ostojić sa 11 i Đorđević sa 10 poena. Kod Napretka najbolji su bili Mišković sa 11 poena i 8 skokova i Đorđević Marinković sa 14 poena. Ovom pobedom Konstantin je zadržao drugo mesto na tabeli, a u narednom kolu niški klub očekuje gostovanje u Pančevu kod ekipe Tamiša.