Naslovna Niš Konstantin se igrao sa Jagodinom

Konstantin se igrao sa Jagodinom

0

Košarkaši Konstantina ostvarili su novu pobedu u Prvoj ligi. Oni su u 13. kolu lakše nego što se očekivalo savladali ekipu Jagodine rezultatom 101 : 74. Pobednik se mogao naslutiti već posle prvog poluvremena, u kome su domaći ubacili 58 poena i imali 19 poena viška (58 : 39).

Prednost je i u nastavku uz atraktivnu igru Nišlija rasla iz minuta u minut, a najveća je bila u 27. minutu +36 (77 : 41). Trener Marko Cvetković šansu je pružio svim igračima iz rostera, koji su sigurnom igrom sačuvali stečenu prednost. Čak šest igrača domaćeg tima imalo je dvocifren broj poena, najviše Tasić 19, Despotović 16 i Stojačić 15.

U ekipi Jagodine bolji od ostalih bio je Simić sa 17 poena. Konstantin je 11. pobedom u sezoni ostao uz bok vodećem dvojcu, a narednog vikenda niški košarkaši su gosti OKK Beograda.