Naslovna Niš Konstantin ispustio pobedu u Novom Sadu

Konstantin ispustio pobedu u Novom Sadu

0

Košarkaši Konstantina doživeli su prvi poraz ove sezone. Oni su u derbi meču 10. kola KLS izgubili u Novom Sadu od Vojvodine rezultatom 67 : 66. Bio je to meč u kome su odbrane oba tima bile daleko kvalitetnije od napada. U prve tri četvrtine, a naročito u trećoj, niški tim je bio apsolutno bolji rival. Prednost gostujućeg tima je konstantno rasla, a najveća je bila u 28. minutu (+15), 58 : 43. U finišu trećeg i u poslednjem periodu usledio je neverovatan pad u igri Nišlija. Niz početničkih grešaka i promašenih zicera domaći koriste i serijom 20 : 4 stižu čak i do minimalnog vođstva tri minuta pre kraja. U neizvesnoj završnici vladala je rezultatska klackalica. Osam sekundi pre kraja pri nerešenom rezultatu Čampara je iskoristio samo jedno slobodno bacanje, ali je i ono, ispostavilo se, bilo dovoljno za pobedu, pošto je na drugoj strani Vitković promašio šut za pobedu. Upravo je Čampara, uz Novaka, sa po 11 postignutih poena, bio najbolji u redovima Novosađana, dok su se kod Nišlija istakli Despotović sa 17 poena i 7 skokova i Tasić sa 11 poena i 4 uhvaćene lopte. Vojvodina je tako ostala jedini neporaženi tim u ligi, a Konstantin u poslednjem kolu prvog dela prvenstva narednog vikenda čeka još jedan derbi, kada će u hali Čair dočekati FMP.