Naslovna Niš Kec u Nišu

Kec u Nišu

0

Fudbaleri Niškog Radničkog sinoć ( 31.09.2013.) od 19h dominirali su pred domaćom publikom protiv Slobode sa rezultatom 2 – 0. U prvom poluvremenu bile su šasne i na jednoj i na drugoj strani, međutim u drugom poluvremenu za samo 3 minuta postinguta su dva gola i to u 76. minutu Aleksandra Jovanovića i u 78. minutu gol Radoša Bulatoića. Na stadionu fudbalskog kluba Radničkog bilo je preko 6000 gledalca .

Treću pobedu Radnički je ostvario na svom stadionu u 4. kolu i pred nedeljne mečeve biće na prvom mestu Superlige sa 10 bodova. Iako u nedelju pobedi Partizan i pobedi Cukaricki FK. Radnički iz Niša zadržaće se na samom vrhu tabele u tom tri ekipe.

Pobeda je obezbeđena za dva minuta. Prvo je Aleksandar Jovanović odlično ubacio loptu sa ivice šesnaesterca nakon dodavanja Bulatović, a potom je Bulatović nakon nove kontre Radničkog postigao gol nakon kornera Stojanovića.

U prvom poluvrmenu Radnički je postigao dva gola, ali nijedan nije priznat. Prvo je poništen gol Seada Hadžibulića u 38. minutu zbog ofsajda, a u 42. minutu sudija nije priznao gol Petra Jovanovića i svirao je faul u napadu. Jovanović je loptu primio od Aleksandra Jovanovića i glavom je ubacio u mrežu Slobode, ali gol nije priznat.

Prvo poluvreme obeležili su napadi u pokušaji niških fudbaleri, ali nažalost oko 6.000 ljudi na stadionu Čair nije viđen gol.

Najveću priliku u prvom poluvremenu gosti su imali u 17. minutu kada je Tiago izašao ispred golmana Radničkog Kesića i šutnuo tik pored gola.

Na početku drugog poluvremena za Radnički je debitovao Ivica Jovanović.

U 54. minutu Sloboda je imala veliku šansu preko Pejovića, koji je došao ispred Kesića i lopta je otišla tik pored gola.

U 62. minutu utakmica je bila na kratko prekinuta zbog kvara na reflektoru između severne i istočne tribine, ali to nije mnogo uticalo na igru. U nastavku fudbaleri Slobode su igrali čvršće, pa domaći igrači nisu uspevali da dođu do gola Užičana.

Ulazak Vladimira Milenkovića u 67. minutu uneo je malo agresivniju igru Radničkog, a popularni Šoče je u 70. minutu šutnuo sa dvadesetak metara i lopta je udarila spoljni deo mreže. Minut kasnije, u gužvi ispred gola Slobode Radoš Bulatović je imao veliku šansu. Šutirao je sa desne strane, ali je golman Slobode spasio mrežu.

Radnički će provesti noć na prvom mestu Superlige sa 10 bodova jer Čukarički i Partizan igraju u nedelju.

Naredni meč Radnički igra 14. septembra u Beogradu sa OFK Beogradom.